Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

28 wrzesień 2018

Piąty mecz i piąta wygrana Fabryki Burgerów

EW minimalnie lepsze od Pobiedzików. Fabryka Burgerów z kompletem punktów. W trzeciej lidze ważne wygrane odnoszą Lechita.net i Everybody Winogrady.

1. WL Liga: EW opuszcza ostatnie miejsce

O pierwszą wygraną w sezonie walczyli EW i Pobiedziki. Obie drużyny jesienną kampanię rozpoczęły od falstartu. Pasy przegrały z Poznaniakami, a pomarańczowo-czarni nie potrafili wygrać w dwóch spotkaniach z beniaminkami. W przekroju całego spotkania Pasy były lepsze i powinny wygrać różnicą kilku bramek. Ich największym problemem był jednak bramkarz rywali. Tomasz Bartkowiak zagrał bardzo dobre spotkanie, ale i tak musiał czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki. Pierwsi skutecznie uderzyli pomarańczowo-czarni. W 16 min prowadzenie Pobiedzikom dał Łukasz Kryszak. Po zmianie stron i golach Dawida Kaczmarka oraz Wojciecha Tabiszewskiego EW odwróciło wynik, który wyrównał Maciej CIszewicz w 32 min. Kolejna wymiana ciosów miała miejsce trzy minuty później. Do siatki trafił Tabiszewski, a następnie do remisu doprowadził Jakub Nowak. Ostatnie słowo należało do Pasów. Dwójkową akcję z Tabiszewskim wykończył Artur Adamski, który zakończył strzelanie w tym spotkaniu. EW wygrało 4:3 i uciekło z ostatniej lokaty, na którą spadły Pobiedziki.

EW – Pobiedziki 4:3 (0:1)
 29’ 35’ Wojciech Tabiszewski, 23’ Dawid Kaczmarek, 37’ Artur Adamski – 16’  Łukasz Kryszak, 32’ Maciej Ciszewicz, 36’ Jakub Nowak
 Arkadiusz Siejek (Pobiedziki)
 3-2
 Tomasz Bartkowiak (Pobiedziki)

2. WL Liga: Fabryka Burgerów zrównała się punktami z liderem

Fabryka Burgerów nie odpuszcza Atletico Blumarinie. W „złotych” derbach pokonali Gold FC 4:0 i zrównali się punktami z liderem. W obu połowach Burgery dwukrotnie pokonywali bramkarza przeciwników. W pierwszej części strzelał Dawid Ruman, w drugiej swoje bramki dołożyli Dariusz Pietruszewski i Maciej Krzysztof.

Nie odbył się ostatni czwartkowy pojedynek. Z uwagi na problemy kadrowe na boisko przy ulicy Grunwaldzkiej nie przybył Exact. Pierwsze trzy punkty, choć darmowe, zdobył ZMK.

Fabryka Burgerów – Gold FC 4:0 (2:0)
 5’ 20’ Dawid Ruman, 25’ Dariusz Pietruszewski, 39’ Maciej Krzysztof
 0-6
 Dawid Ruman (Gold FC)

ZMK – Exact 5:0 (walkower)

3. WL Liga: Everybody Winogrady i Lechita.net doganiają Bergerat Monnoyeur

Sporo emocji wywołały dwa pojedynki, które odbyły się w zachodniej części Poznania. Oba zakończyły się identycznymi wynikami – 3:2. Na początek czwartkowych gier Lechita.net spotkał się z Archiwum X i pomimo osłabionej kadry poradził sobie z rywalem. Pierwsi skutecznie uderzyli ci drudzy. Do siatki trafił Marcin Antoniewicz. Trzy minuty później, a dokładniej w 8 min, wyrównał Marek Kozłowski, który został bohaterem meczu. Po zmianie stron prowadzenie odzyskało Archiwum X. W 32 min drugiego gola zdobył Radosław Różański. Wydawało się, że AX dowiezie korzystny rezultat do końca pojedynku. Lechita walczył do końca. Ostatnie fragmenty należały do Kozłowskiego, który najpierw wyrównał, a następnie trafił na 3:2 i to w momencie, gdy karę za żółtą kartkę odbywał jego kolega z zespołu. Lechita pokazał się z bardzo dobrej strony i zrehabilitował za porażkę w poprzednim spotkaniu.

Coraz lepiej prezentują się rezerwy Szturmowców. Niedawno awansowali do 1/8 finału Saturn Fitness Pucharu WL Ligi, a w niedzielę rzutem na taśmę zremisowali z Archiwum X. W czwartek udało się zdobyć trzy punkty w starciu z wymagającym Bergerat Monnoyeur, który stawiany jest w roli faworytów do awansu. Do przerwy po bramkach Matuesza Piechockiego i Marcina Maciejewskiego był remis 1:1. Po zmianie stron Szturmowcy za sprawą Dariusza Bednarza i Pawła Mikutela osiem minut przed końcem wygrywali różnicą dwóch goli. Bergerat nie dał za wygraną, ale stać ich było tylko na jednego gola, który jak się później okazało zmniejszył rozmiary porażki. Pomarańczowo-czarni wygrali 3:2 i awansowali na szóste miejsce w tabeli. Bergerat zachował trzecią lokatę, ale stracił dystans nad Lechitą.net i Everybody Winogrady, który na Piątkowskim boisku pokonał Stoczniowca 8:4. Mecz w pierwszej połowie ułożył się po myśli Stoczniowców, którzy wygrywali 2:1. Więcej goli w tej części gry zdobyli winogradzianie, ale jeden z nich był trafieniem samobójczym. W drugiej odsłonie kapitalne zawody zagrał strzelec czterech goli Michał Wyrwa, który wespół z Adrianem Adamczakiem i Tomaszem Gułajskim poprowadzili swoją drużynę do czterobramkowej wygranej.

Archiwum X – Lechita.net 2:3 (1:1)
 5’ Marcin Antoniewicz, 32’ Radosław Różański – 8’ 36’ 38’ Marek Kozłowski
 Karol Sadłowski (Lechita.net)
 2-4
 Marek Kozłowski (Lechita.net)

Stoczniowiec – Everybody Winogrady 4:8 (2:1)
 20’ 28’ Jakub Prange, 7’ Marcin Kordus (samob.), 37’ Nikodem Szarata – 25’ 30’ 38’ 40’ Michał Wyrwa, 22’ 33’ Adrian Adamczak, 4’ Michał Knopczyński, 24’ Tomasz Gułajski
 0-7
 Michał Wyrwa (Everybody Winogrady)

Bergerat Monnoyeur – Szturmowcy II 2:3 (1:1)
 7’ Marcin Maciejewski, 39’ Damian Knapski – 5’ Mateusz Piechocki, 30’ Dariusz Bednarz, 32’ Paweł Mikutel