Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

29 wrzesień 2018

Niezła passa Winiar

Już cztery mecze trwa passa Winiar FC. Gietewu po zwycięstwie nad Tornado awansuje na szóste miejsce.

2. WL Liga: Gietewu grało do końca

Porażka, zwycięstwo, porażka i … zwycięstwo. Gietewu gra w kratkę, ale stopniowo powiększa przewagę nad strefą zagrożoną grą w grupie spadkowej. Czerwono-czarni w piątkowy wieczór pokonali Tornado Ognik 4:3, choć jeszcze trzy minuty przed końcem przegrywali. W pierwszej odsłonie lepsza była ekipa z Grunwaldu, ale strzelanie za sprawą Przemysława Latosiego rozpoczęło Gietewu. Ten sam zawodnik też … wyrównał. Pojawił się swoim polu karnym i pokonał własnego golkipera, a następnie dwie minuty przed przerwą Tornado na prowadzenie wyprowadził Patryk Jankowiak. Po zmianie stron szybko wyrównał Latosi, ale to Ognik w 28 min po golu Marcina Wojtaszyka ponownie był lepszy. Końcowe fragmenty meczu należały już do Gietewu. W 38 min na 3:3 trafił Miłosz Francuziak, a wygraną zapewnił Latosi, który 60 sekund później skompletował hattricka.

Gietewu – Tornado Ognik 4:3 (1:2)
 9’ 22’ 39’ Przemysław Latosi, 38’ Miłosz Francuziak – 15’ Przemysław Latosi (samob.), 18’ Patryk Jankowiak, 28’ Marcin Wojtaszyk
 4-3
 Przemysław Latosi (Gietewu)

3. WL Liga: Czwarty mecz bez porażki Winiar

Dobrą passę kontynuują Winiary FC. Po dwóch remisach i jednym zwycięstwie przyszedł kolejny mecz, po którym zawodnicy ubrani w białe trykoty mogli unieść ręce w geście triumfu. Winiary w starciu z Green Speed Express były lepsze i odniosły zasłużoną wygraną. Po pierwszej części było 2:1, na zakończenie meczu trzybramkowa przewaga i zwycięstwo 5:2. GSE przegrał piąty raz w sezonie i na dobre zakotwiczył na ostatnim miejscu.

Okazji do gry nie miało za to Zielone DNA. Na boisko przy ulicy Grunwaldzkiej nie dotarła Torpeda Koninko, więc beniaminek zainkasował darmowe punkty dające awans na pierwszą lokatę.

Winiary FC – Green Speed Express 5:2 (2:1)
 12’ 30’ Maciej Niezborała, 2’ Patryk Kusza, 26’ Piotr Malicki, 32’ Dawid Cubal – 4’ 40’ Michał Piasecki