Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

1 październik 2018

FC Galary z Pucharem e-WL Ligi! 

Trzecią edycję rozgrywek o Puchar e-WL Ligi wygrały FC Galary. W finale zrewanżowali się FC Štiliciowi za porażkę w meczu o złoto podczas poprzedniej kampanii. Trzecie miejsce zajął RF’08. Final Four odbył się w restauracji LaLucciola. 

Zmiana miejsca Final Four

Dopiero pod koniec września udało się rozegrać Final Four Pucharu e-WL Ligi. Rozgrywki ligowe skończyły się bardzo późno, bo na początku lipca, więc nie było możliwości rozegrania pucharowych bojów w kolejnych dwóch miesiącach. Po odejściu STS-u od współpracy z kibicami pojawił się problem związany z miejscem finału. Ostatecznie takowe udało się znaleźć i 28 września, czyli w dzień oficjalnej premiery Fify 19, cztery najlepsze zespoły Pucharu e-WL Ligi spotkały się w restauracji LaLucciola na poznańskich Podolanach. W pierwszej części wieczoru zaplanowano pojedynki Final Four, w drugiej rozdanie nagród za trzecią edycję rozgrywek Click2Go e-WL Ligi. 

Półfinały do dwóch meczów

Po godzinie 19:00 zostały rozlosowane pary półfinałowe. W pierwszej znaleźli się FC Galary (Argentyna) i Sparta Pyry (Belgia), w drugiej FC Štilić (Polska) i RF’08 (Portugalia). Tak się złożyło, że w obu przypadkach finaliści poprzedniej kampanii trafili na debiutantów wirtualnych rozgrywek Wiary Lecha. Półfinały zakończyły się dwiema wygranymi finalistów po 2:0. Galary wygrały oba spotkania ze Spartą Pyry jedną bramką, najpierw 1:0, a następnie 3:2. FC Štilić miał więcej problemów. W pierwszym pojedynku z RF’08 potrzebował dogrywki, w której pokonał rywala gładko 3:0, w drugim rozstrzygnął sprawę dzięki bramce w ostatniej minucie.

Galary ze złotem, RF'08 wygrywa w małym finale

Pojedynek o brąz zakończył się w drugim spotkaniu. W obu lepszy był RF’08, który dwukrotnie ograł Spartę po 1:0. Najciekawiej było na koniec rywalizacji o Puchar e-WL Ligi. FC Stilić podczas lutowego Final Four pokonał FC Galary w dwóch meczach. W pierwszym spotkaniu w LaLuccioli ograł FCG aż 4:1. Rewanż był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Gdy FC Štilić wyrównał w 80 min wydawało się, że dojdzie do dogrywki. Galarom udało się trafić trzy minuty przed końcem dzięki czemu doprowadzili do decydującego trzeciego meczu, w którym wygrywali już 2:0. Mistrzowie Click2Go e-WL Ligi w 77 min złapali kontakt z rywalem, ale nie potrafili wyrównać i doprowadzić do dogrywki. FC Galary dowiozły wygraną do końca i po raz pierwszy w historii wywalczyły złoty medal. 

Rozdanie nagród zdominowane przez FC Štilicia

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się rozdanie nagród, które zostały ufundowane przez Click2Go i Staurn Fitness Poznań-Malta. Najlepsze zespoły ligi otrzymały vouchery na zakupy w Stacji Kolejorz. Trzecie z rzędu mistrzostwo wywalczył FC Štilić, którego zawodnicy odebrali dwie drużynowe nagrody i dwie indywidualne (Szymon Mrówka został najlepszym strzelcem Click2Go e-WL Ligi i Pucharu e-WL Ligi). FC Galary oprócz pucharowego złota otrzymały brązowe medale za ligowe zmagania. Srebro w lidze zdobył CSM, natomiast RF'08 zgarnął brązowe krążki w pucharze. 

1/2 finału 

FC Galary - Sparta Pyry 1:0
FC Galary – Sparta Pyry 3:2 
stan meczu: 2-0 dla FC Galary

FC Štilić – RF’08 3:0 po dogrywce
FC Štilić – RF’08 1:0
stan meczu: 2-0 dla FC Štilicia

Mecz o 3. miejsce

RF’08 – Sparta Pyry 1:0
RF’08 – Sparta Pyry 1:0
stan meczu: 2-0 dla RF’08 

Finał

FC Štilić – FC Galary 4:1
FC Štilić – FC Galary 1:2
FC Štilić – FC Galary 1:2
stan meczu: 2-1 dla FC Galary

Zwycięzcy Pucharu e-WL Ligi

1. edycja – OPL Team 
2. edycja – FC Štilić 
3. edycja – FC Galary 

 

Pokaż wiadomości