Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

2 październik 2018

Wysokie zwycięstwo Poznaniaków

Zwycięstwa i awanse w tabeli. Poznaniacy wskakują na drugie miejsce, Lechita.net i Spiski Team na trzecie.

1. WL Liga: Poznaniacy wiceliderem

W poniedziałkowej potyczce przeciwko SSL Grant Poznaniacy pokazali, że w tym sezonie interesuje ich powrót do strefy medalowej. Rywala pokonali wysoko, choć do 30 min wygrywali zaledwie 2:1. W 8 min pierwszego gola zdobył Marcin Wojtalik, a po sześciu minutach wyczyn kolegi z zespołu powtórzył Mateusz Gozdek. SSL chwilę po wznowieniu gry za sprawą Huberta Tórza wyrównał, ale w ostatnich dziesięciu minutach nie powstrzymał nawałnicy Poznaniaków, którym udało się zdobyć trzy bramki. Drugie trafienie na swoje konto zapisał Gozdek, po jednym golu dołożyli Grzegorz Olejniczak, Jakub Kowalik i Łukasz Bagrowski. Poznaniacy wygrali 6:1 i wskoczyli na pozycję wicelidera.

SSL Grant – Poznaniacy 1:6 (0:2)
 21’ Hubert Tórz – 14’ 40’ Mateusz Gozdek, 8’ Marcin Wojtalik, 30’ Grzegorz Olejniczak, 34’ Jakub Kowalik, 37’ Łukasz Bagrowski
 Mateusz Gozdek (Poznaniacy)

3. WL Liga: Spiski Team staje się jednym z faworytów do awansu

Zgodnie z przewidywaniami kłopotów z wygraną  nie miał Lechita.net. W starciu z Torpedą odniósł wysokie zwycięstwo 13:1, które pozwoliło na awans na trzecie miejsce w tabeli i zmniejszenie dystansu do lidera do jednego punktu. Kolejne bramki do dorobku dopisał Marek Kozłowski. Napastnik Lechity czterokrotnie pokonał bramkarza Torpedy i w klasyfikacji strzelców awansował, podobnie jak zespół w lidze, na trzecią lokatę.

Spiski Team powoli z pogromcy faworytów staje się jednym z … faworytów do awansu. Czarno-żółci wygrali czwarty pojedynek na jesień i wskoczyli na trzecią pozycję. W poniedziałkowej kolejce przekonywująco ograli lidera. Po pięciu minutach po golach Krzysztofa Mameta i Macieja Matouszka Spiski prowadziło 2:0. Makalakos złapał kontakt tuż przed przerwą po golu Jarosława Gapy. Ten sam zawodnik ponownie zmniejszył dystans w 22 min, gdy było już 3:1. Gola na start drugiej odsłony zdobył Mateusz Balcerzak. Spiski nie czekało na rozwój sytuacji i do końca spotkania zdobyło jeszcze trzy bramki. Tą najważniejszą, bo dającą dwubramkowe prowadzenie zdobył w 24 min Łukasz Ratajczak. Spiski wygrało 6:2 i zmniejszyło stratę do swojego poniedziałkowego rywala, który nadal jest liderem grupy A, do dwóch punktów.

Lechita.net – SHP Torpeda Koninko 13:1 (3:0)
15’ 24’ 26’ 30’ Marek Kozłowski, 10’ 20’ 28’ Piotr Wiśniewski, 33’ 35’ Rafał Kozłowski, 36’ 38’ Karol Sadłowski, 37’ Maciej Rawski, 39’ Maciej Sadłowski – 25’ Mateusz Jaworski