Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

3 październik 2018

Zopan przełamuje niemoc

Planowe wygrane odnoszą EW i Midel. Zopan wygrywa po raz pierwszy od blisko pół roku. Kapitalna walka Archiwum X.

1. WL Liga: Bez emocji

Dwa jednostronne widowiska zaserwowały nam pierwszoligowe ekipy. EW wysoko ograło Zmarnowane Talenty 10:4, a liderujący Midel nie miał problemów z pokonaniem mocno osłabionych Pobiedzików. Mistrzowie wygrali 6:2. Midel dzięki wygranej powiększył przewagę nad Poznaniakami do czterech oczek, ale ma jeden mecz więcej rozegrany. EW wyprzedziło lepszą różnicą bramek Remo i wskoczyło na trzecie miejsce.

EW – Zmarnowane Talenty 10:4 (5:2)
 10’ 12’ 13’ 40’ Wojciech Tabiszewski, 14’ 35’ 38’ Paweł Hałas, 8’ Artur Adamski, 29’ Michał Niedźwiedzki, 30’ Dawid Kaczmarek – 9’ Tomasz Smura (samob.), 19’ Artur Skorupka, 26’ Maciej Staniewicz, 32’ Jędrzej Owsianny
 Jakub Pawlaczyk (EW)
 3-1

Wojciech Tabiszewski (EW)

Midel – Pobiedziki 6:2 (3:0)
 14’ 15’ 38’ 39’ Bartosz Szpalik, 11’ Piotr Nowak, 24’ Michał Mirecki – 21’ Maciej Ciszewicz, 26’ Michał Mirecki (samob.)
 0-0

Bartosz Szpalik (Midel)

2. WL Liga: Zopan wygrywa pierwszy mecz jesienią

Blisko pół roku na zwycięstwo czekał Zopan. W międzyczasie drużyna spadła do trzeciej ligi, po czym się utrzymała ze względu na wycofanie Fyrtla Północ, a od początku nowego sezonu prezentowała formę z poprzedniej kampanii i zajmowała ostatnie miejsce. Po pięciu porażkach Zopan podniósł się. Wygrał mecz z Gold FC, a w tabeli wyprzedził ICPen, dzięki czemu uciekł z miejsca, które gwarantuje udział w grupie spadkowej w drugiej rundzie. Po pierwszej minucie wydawało się, że Gold odniesie łatwe zwycięstwo. Po kilkudziesięciu sekundach akcję strzałem w długi róg bramki wykończył Maciej Smotrzyk. Ten sam zawodnik w 18 min zdobył drugiego gola, z tym, że był on odpowiedzią na dublet Dawida Dudka. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 2:2, druga przyniosła zaledwie jedno trafienie. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Michał Jakubczak, który jak się później okazało zapewnił Zopanowi cenną wygraną. Gold do końca spotkania atakował, ale nie potrafił przedrzeć się przez szczelną defensywę rywala.

Gold FC – Zopan 2:3 (2:2)
 1’ 18’ Maciej Smotrzyk – 4’ 14’ Dawid Dudek, 27’ Michał Jakubczak
 0-3

Dawid Dudek (Zopan)

3. WL Liga: Duże brawa dla Archiwum X

Heroiczny bój na początek wtorkowej kolejki stoczył Archiwum X. Na boisko przybyli w pięciu i cały mecz musieli radzić sobie z przeważającą siłą rywala. AX nie zamierzał się bronić. Po pierwszej połowie wygrywał 4:3, a w pewnym momencie prowadził nawet 3:1! Po dwóch golach Adama Halickiego, odpowiednio w 27 i 28 min, wydawało się, że PSP odjedzie Archiwum na odległość kilku goli. Nie udało się. Chwilę po hattricku Halickiego trzecią bramkę na swoje konto zapisał Marcin Biniasz, który wyrównał stan gry na 5:5. Dwie minuty później dał znać o sobie ponownie Halicki, który trafił na 6:5 dla PSP. W końcówce pojedynku Archiwum X, pomimo braku sił odwróciło wynik i cztery minuty przed zakończeniem spotkania wygrywało 7:6! Taki wynik utrzymał się do 40 min. W ostatnich sekundach dwa zabójcze ciosy wyprowadziło PSP, które za sprawą Maksymiliana Wojewody i Marcela Roskaua przechyliło szalę na swoją korzyść.

Archiwum X – PSP 7:8 (4:3)
 10’ 15’ 29’ Marcin Biniasz, 12’ 13’ Maciej Galin, 35’ Mirosław Walachowski, 36’ Mikołaj Wrombel – 17’ 27’ 28’ 31’ Adam Halicki, 14’ 40’ Maksymilian Wojewoda, 9’ Łukasz Górny, 40’ Marcel Roskau