Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

8 październik 2018

Ostatki fazy grupowej i 1/16 finału

Zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej i 1/16 finału. Jako ostatni do 1/8 finału Saturn Fitness Pucharu WL Ligi trafili pierwszoligowcy – Midel i Poznaniacy oraz przedstawiciele trzeciej ligi – Mechaniczna Pomarańcza i PWW Banda. 

Grupa C: Fair-play się opłaca

PWW mecz z Mechaniczną rozpoczęło w pięcioosobowym zestawieniu. Rywale zdjęli swojego zawodnika i od początku rywalizacja w jedynym pojedynku grupy C odbywała się po równo. W trakcie gry PWW uzupełniło skład, ale nie było w stanie doprowadzić do wyrównania. Mechaniczna wygrała dzięki bramce Jakuba Pacanowskiego w 5 min. 

Mechaniczna Pomarańcza – PWW Banda 1:0
 5’ Jakub Pacanowski
 1-0
 Jakub Pacanowski (Mechaniczna Pomarańcza)

Grupa D: Fair-play nie opłacił się

Mechaniczna Pomarańcza zagrała fair i wygrała,  Zielone DNA również wyrównało składy, ale w ostatecznym rozrachunku gorzej na tym wyszło. Makalakos przyjechał w pięciu i wygrał rywalizację w grupie dzięki wygranej 1:0. Jedynego gola zdobył w 7 min Kacper Kozieł. W następnej rundzie Makalakos trafił na PWW, które również przybyło na Grunwaldzką w mniejszej kadrze. 

FC Makalakos – Zielone DNA 1:0 
 7’ Kacper Kozieł 
 0-1
 Kacper Kozieł (FC Makalakos)

Grupa O: Midel wygrywa grupę 

Zdecydowanym faworytem grupy O był Midel, który w zeszłym sezonie grał w finale rozgrywek. Jeszcze w dziewiątej minucie meczu z Wiarą pierwszoligowcy byli na drugim miejscu, które również gwarantowało grę w 1/16 finału, ale z Poznaniakami. Walka o mecz z Bragą zakończyła się sukcesem. W 10 min do remisu doprowadził Michał Mirecki, a przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo dał Piotr Nowak. Podział punktów promował Midel z pierwszego miejsca. Wcześniej mistrzowie wygrali z Pocztowymi 4:0, a Wiara z tym samym rywalem bezbramkowo zremisowała. 

Wiara - Pocztowe Krwinki 0:0 
 0-1
 Jakub Wojdanowicz (Pocztowe Krwinki)

Midel - Pocztowe Krwinki 4:0
 4' 12' Piotr Nowak, 9' Jarosław Janicki, 10' Michał Mirecki
 0-1
 Piotr Nowak (Midel)

Midel - Wiara 2:1 
 10' Michał Mirecki, 12' Piotr Nowak - 2' Bartosz Chmielewski
 0-0
 Michał Mirecki (Midel)

Grupa P: Poznaniacy minimalnie lepsi od Bragi 

W grupie P po wycofaniu się Archiwum X jeden mecz o pierwsze miejsce zagrali Poznaniacy z Bragą. W 5 min drugoligowcy objęli prowadzenie po golu Bartosz Cieślaka. Korzystny wynik utrzymali do 9 min. Wówczas wyrównał Mateusz Gozdek, a chwilę później zwycięstwo Poznaniakom zapewnił Grzegorz Olejniczak. 

FSC Braga - Poznaniacy 1:2 
 5' Bartosz Cieślak - 9' Mateusz Gozdek, 10' Grzegorz Olejniczak
 Konrad Maćkowiak (FSC Braga)
 1-0
 Mateusz Gozdek (FSC Braga)

1/16 finału: Finaliści grają dalej

W pierwszych dwóch niedzielnych meczach 1/16 finału nie było niespodzianek. Midel pokonał Bragę 2:0, a Poznaniacy wysoko ograli Wiarę 7:2. Pierwszoligowcy zameldowali się w 1/8 finału, w której odpowiednio zmierzą się z kolorujeMY i Gold FC. 

Zdecydowanie większych emocji dostarczyły kolejne dwa pojedynki. Mechaniczna Pomarańcza okazała się minimalnie lepsza od Zielonego DNA. W pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka, za to po zmianie stron byliśmy świadkami siedmiu trafień. Po wymianie ciosów w 19 min było 2:2. Kolejnego gola zdobył kapitan Mechanicznej Paweł Fekner, a następnie kilkadziesiąt sekund przed końcem na 4:2 trafił Aleksander Lewandowski. Zielone DNA w ostatniej minucie złapało jeszcze kontakt bramkowy z rywalem, ale ostatecznie musiało uznać jego wyższość. Mechaniczna Pomarańcza o ćwierćfinał zagra z SSL Grant. W 1/8 finału znalazła się także PWW Banda, która po dogrywce pokonała Makalakos 2:1. W regulaminowym czasie gry po golach Bartosza Budasza i Mateusza Nowaka był remis 1:1. Decydująca bramka padła chwilę po rozpoczęciu dogrywki. Awans PWW zapewnił Nowak. W następnej rundzie ekipa z Winograd zagra z innym trzecioligowcem – Winiary FC. 

Midel - FSC Braga 2:0 (2:0)
 6’ Piotr Nowak, 12’ Michał Nowak
 Mateusz Gajewski (Midel)
 1-0
 Piotr Nowak (Midel)

Poznaniacy – Wiara 7:2 (2:0)
 1’ 20’ 22’ Michał Siatkowski, 16’ 17’ Jakub Kowalik, 18’ Mateusz Gozdek, 24’ Grzegorz Olejniczak - 19' Sebastian Kubiś, 21' Tomasz Rozwałka
 Jakub Kowalik (Poznaniacy), Bartosz Chmielewski (Wiara)
 3-3
 Michał Siatkowski (Poznaniacy)

Mechaniczna Pomarańcza – Zielone DNA 4:3 (0:0)
 14’ Jakub Pacanowski, 19’ Filip Pyzder, 21’ Paweł Fekner, 23’ Aleksander Lewandowski – 14’ Mateusz Frankowski, 15’ Artur Szkatulski, 24’ Tomasz Pawlak
 2-1
 Paweł Fekner (Mechaniczna Pomarańcza)

FC Makalakos – PWW Banda 1:2 (0:0, 1:1) po dogrywce 
 17’ Bartosz Budasz – 20’ 25’ Mateusz Nowak
 Piotr Kadziński (PWW Banda)
 1-1
 Mateusz Nowak (PWW Banda)

Pozostałe mecze do rozegrania 

1/8 finału

Atletico Blumarina – Pobiedziki
Everybody Winogrady - Gietewu
Szturmowcy II – KS Junikowo
EW – ICPen 
Midel – kolorujeMY
Winiary FC -  PWW Banda 
Gold FC - Poznaniacy
Mechaniczna Pomarańcza – SSL Grant

1/4 finału

1: Winiary FC/PWW Banda – Szturmowcy II/KS Junikowo
2: Everybody Winogrady/Gietewu – Midel/kolorujeMY
3: Atletico Blumarina/Pobiedziki – Gold FC/Poznaniacy
4: EW/ICPen – Mechaniczna Pomarańcza/SSL Grant

1/2 finału

zw.1 – zw.4
zw.3 – zw.2

 

 

Pokaż wiadomości