Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

8 październik 2018

Ostatki fazy grupowej i 1/16 finału

Zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej i 1/16 finału. Jako ostatni do 1/8 finału Saturn Fitness Pucharu WL Ligi trafili pierwszoligowcy – Midel i Poznaniacy oraz przedstawiciele trzeciej ligi – Mechaniczna Pomarańcza i PWW Banda.

Grupa C: Fair-play się opłaca

PWW mecz z Mechaniczną rozpoczęło w pięcioosobowym zestawieniu. Rywale zdjęli swojego zawodnika i od początku rywalizacja w jedynym pojedynku grupy C odbywała się po równo. W trakcie gry PWW uzupełniło skład, ale nie było w stanie doprowadzić do wyrównania. Mechaniczna wygrała dzięki bramce Jakuba Pacanowskiego w 5 min.

Mechaniczna Pomarańcza – PWW Banda 1:0
 5’ Jakub Pacanowski
 1-0
 Jakub Pacanowski (Mechaniczna Pomarańcza)

Grupa D: Fair-play nie opłacił się

Mechaniczna Pomarańcza zagrała fair i wygrała,  Zielone DNA również wyrównało składy, ale w ostatecznym rozrachunku gorzej na tym wyszło. Makalakos przyjechał w pięciu i wygrał rywalizację w grupie dzięki wygranej 1:0. Jedynego gola zdobył w 7 min Kacper Kozieł. W następnej rundzie Makalakos trafił na PWW, które również przybyło na Grunwaldzką w mniejszej kadrze.

FC Makalakos – Zielone DNA 1:0
 7’ Kacper Kozieł
 0-1
 Kacper Kozieł (FC Makalakos)

Grupa O: Midel wygrywa grupę

Zdecydowanym faworytem grupy O był Midel, który w zeszłym sezonie grał w finale rozgrywek. Jeszcze w dziewiątej minucie meczu z Wiarą pierwszoligowcy byli na drugim miejscu, które również gwarantowało grę w 1/16 finału, ale z Poznaniakami. Walka o mecz z Bragą zakończyła się sukcesem. W 10 min do remisu doprowadził Michał Mirecki, a przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo dał Piotr Nowak. Podział punktów promował Midel z pierwszego miejsca. Wcześniej mistrzowie wygrali z Pocztowymi 4:0, a Wiara z tym samym rywalem bezbramkowo zremisowała.

Wiara - Pocztowe Krwinki 0:0
 0-1
 Jakub Wojdanowicz (Pocztowe Krwinki)

Midel - Pocztowe Krwinki 4:0
 4' 12' Piotr Nowak, 9' Jarosław Janicki, 10' Michał Mirecki
 0-1
 Piotr Nowak (Midel)

Midel - Wiara 2:1
 10' Michał Mirecki, 12' Piotr Nowak - 2' Bartosz Chmielewski
 0-0
 Michał Mirecki (Midel)

Grupa P: Poznaniacy minimalnie lepsi od Bragi

W grupie P po wycofaniu się Archiwum X jeden mecz o pierwsze miejsce zagrali Poznaniacy z Bragą. W 5 min drugoligowcy objęli prowadzenie po golu Bartosz Cieślaka. Korzystny wynik utrzymali do 9 min. Wówczas wyrównał Mateusz Gozdek, a chwilę później zwycięstwo Poznaniakom zapewnił Grzegorz Olejniczak.

FSC Braga - Poznaniacy 1:2
 5' Bartosz Cieślak - 9' Mateusz Gozdek, 10' Grzegorz Olejniczak
 Konrad Maćkowiak (FSC Braga)
 1-0
 Mateusz Gozdek (FSC Braga)

1/16 finału: Finaliści grają dalej

W pierwszych dwóch niedzielnych meczach 1/16 finału nie było niespodzianek. Midel pokonał Bragę 2:0, a Poznaniacy wysoko ograli Wiarę 7:2. Pierwszoligowcy zameldowali się w 1/8 finału, w której odpowiednio zmierzą się z kolorujeMY i Gold FC.

Zdecydowanie większych emocji dostarczyły kolejne dwa pojedynki. Mechaniczna Pomarańcza okazała się minimalnie lepsza od Zielonego DNA. W pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka, za to po zmianie stron byliśmy świadkami siedmiu trafień. Po wymianie ciosów w 19 min było 2:2. Kolejnego gola zdobył kapitan Mechanicznej Paweł Fekner, a następnie kilkadziesiąt sekund przed końcem na 4:2 trafił Aleksander Lewandowski. Zielone DNA w ostatniej minucie złapało jeszcze kontakt bramkowy z rywalem, ale ostatecznie musiało uznać jego wyższość. Mechaniczna Pomarańcza o ćwierćfinał zagra z SSL Grant. W 1/8 finału znalazła się także PWW Banda, która po dogrywce pokonała Makalakos 2:1. W regulaminowym czasie gry po golach Bartosza Budasza i Mateusza Nowaka był remis 1:1. Decydująca bramka padła chwilę po rozpoczęciu dogrywki. Awans PWW zapewnił Nowak. W następnej rundzie ekipa z Winograd zagra z innym trzecioligowcem – Winiary FC.

Midel - FSC Braga 2:0 (2:0)
 6’ Piotr Nowak, 12’ Michał Nowak
 Mateusz Gajewski (Midel)
 1-0

Poznaniacy – Wiara 7:2 (2:0)
 1’ 20’ 22’ Michał Siatkowski, 16’ 17’ Jakub Kowalik, 18’ Mateusz Gozdek, 24’ Grzegorz Olejniczak - 19' Sebastian Kubiś, 21' Tomasz Rozwałka
 Jakub Kowalik (Poznaniacy), Bartosz Chmielewski (Wiara)
 3-3
 Michał Siatkowski (Poznaniacy)

Mechaniczna Pomarańcza – Zielone DNA 4:3 (0:0)
 14’ Jakub Pacanowski, 19’ Filip Pyzder, 21’ Paweł Fekner, 23’ Aleksander Lewandowski – 14’ Mateusz Frankowski, 15’ Artur Szkatulski, 24’ Tomasz Pawlak
 2-1
 Paweł Fekner (Mechaniczna Pomarańcza)

FC Makalakos – PWW Banda 1:2 (0:0, 1:1) po dogrywce
 17’ Bartosz Budasz – 20’ 25’ Mateusz Nowak