Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

8 październik 2018

Punkt za pościg

Junikowo po wygranej nad Gietewu awansuje na trzecie miejsce. Winiary odrabiają czterobramkową stratę i wywalczają remis w pojedynku z Kolejami Wielkopolskimi. W meczu na szczycie Avengers pokonują Białe Krwinki.

2. WL Liga: Passa Junikowa trwa

W kolejnym czwartym jesiennym spotkaniu punktowało Junikowo. Zawodnicy grający w zielonych trykotach ograli Gietewu 4:2 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W 21 min prowadzili już 3:0, ale seria błędów spowodowała, że Gietewu po dwóch golach Mariusza Majchrzaka złapało kontakt. Mecz zakończył Filip Bin, który po półgodzinie gry powiększył przewagę do dwóch goli. Gietewu nie było w stanie odrobić straty i musiało uznać wyższość KSJ.

KS Junikowo – Gietewu 4:2 (2:0)
 21’ 31’ Filip Bin, 10’ Janusz Ruga, 15’ Jan Borowiak – 22’ 26’ Mariusz Majchrzak
 Rafał Biskowski (Gietewu)
 1-2
 Filip Bin (KS Junikowo)

3. WL Liga: Kapitalny pościg Winiar FC

Kapitalny pościg Winiar oglądaliśmy w drugiej części pojedynku z Kolejami Wielkopolskimi. W pierwszej części zdecydowanie lepsi byli Kolejarze, którzy na przerwę schodzili z czterobramkową przewagą. Do 26 min Koleje dotrzymywały kroku rywalom, a po trzecim golu Leszka Białego lokomotywa zatrzymała się. Inicjatywę przejęły Winiary FC, które potrzebowały zaledwie ośmiu minut na doprowadzenie do wyrównania. W 34 min po bramce Adam Hoedke WFC złapał kontakt bramkowy, a kilkanaście sekund później ten sam zawodnik dał wyrównanie. Wcześniej hattrickiem popisał się Patryk Kusza. Na zmianę wyniku było jeszcze pięć minut, ale żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarzy. Był to trzeci remis Winiar, które od pięciu spotkań są niepokonane.

Drugą porażkę w sezonie i drugą z rzędu poniosły Białe Krwinki. Nie był to ich najlepszy tydzień. W środę ulegli Mechanicznej Pomarańczy, a kilka dni później musieli uznać wyższość Avengersom. Na nic zdały się cztery gole Marcina Pajchrowskiego, który zdobył wszystkie bramki dla swojej drużyny. Avengersi strzelili dwa gole więcej, a ich zwycięstwo od początku spotkania nie było zagrożone. Był to ich czwarty mecz na jesień. Czwarty bez porażki.

Winiary FC – Koleje Wielkopolskie 7:7 (2:6)
 8’ 25’ 27’ Patryk Kusza, 10’ 28’ Piotr Malicki, 34’ 35’ Adam Hoedke – 9’ 12’ 26’ Leszek Biały, 1’ 11’ Adrian Socha, 13’ Zbigniew Janiak, 20’ Radosław Garcon
 Radosław Garcon (Koleje Wielkopolskie)
 4-7
 Patryk Kusza (Winiary FC)

Białe Krwinki – Avengers 4:6 (3:5)
 8’ 16’ 18’ 30’ Marcin Pajchrowski – 1’ 15’ Piotr Szczęśniak, 6’ 20’ Maciej Niedziałkowski, 17’ Dawid Walkowiak, 27’ Michał Tomaszewski