Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

9 październik 2018

Dwa gole dają trzy punkty

W poniedziałkowy wieczór odbyły się pierwsze mecze ósmej serii. Bramek padło jak na lekarstwo. Do osiągnięcia zwycięstw potrzebne były dwa gole.

1. WL Liga: Remo wiceliderem

Ważne zwycięstwo odniosło Remo. W starciu z Poznaniakami musieli wygrać, w przeciwnym razie ich rywal mógłby odskoczyć nawet na sześć punktów. Mecz rozstrzygnął się w pierwszych jedenastu minutach. W 2 min na prowadzenie po golu Marcina Wojtalika wyszli Poznaniacy. Kolejne bramki strzelał tylko Michał Delura. Napastnik Remo wyrównał w 6 min, a pięć minut później zapewnił swojej drużynie wygraną. Remo wygrało 2:1 i awansowało na pozycję wicelidera.

Remo – Poznaniacy 2:1 (2:1)
 6’ 11’ Michał Delura – 2’ Marcin Wojtalik
 5-2
 Mateusz Chmal (Remo)

3. WL Liga: Zwycięstwa po 2:0

W dwóch meczach trzeciej ligi obejrzeliśmy aż trzech byłych pierwszoligowców, zespoły które grają na WL Lidze od początku jej istnienia, czyli od ośmiu lat. Na początek czekał nas klasyk, czyli pojedynek WM-u z Lechitą.net. Bardzo dobrą serię podtrzymali żółto-czarni, którzy wygrali czwarty jesienny mecz. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:0. Pierwszego gola WM zdobył chwilę przed przerwą, gdy w 20 min bramkarza Lechity pokonał Tomasz Śmiglak. Zwycięstwo przypieczętował w 36 min Marcin Gradkiewicz. WM pomimo wygranej nie zanotował awansu w klasyfikacji, Lechita zachował natomiast trzecie miejsce.

Identycznym wynikiem zakończyła się potyczka Spiski Team z Africaną. Czarno-żółci potwierdzili wysoką formę i wygrali piąty jesienny mecz. Oba gole dla Spiski zdobył Wojciech Pawłowski, który trafił najpierw w 19 min, a następnie podwyższył rezultat i ustalił wynik meczu w 26 min. Zwycięstwo okazało się cenne. Spiski awansowało na drugie miejsce i zrównało się punktami z Mechaniczną Pomarańczą.

WM – Lechita.net 2:0 (1:0)
 20’ Tomasz Śmiglak, 36’ Marcin Gradkiewicz
 2-1
 Marcin Gradkiewicz (WM)

Spiski Team – Africana FC 2:0 (1:0)
 19’ 26’ Wojciech Pawłowski