Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

17 październik 2018

Podział punktów na szczycie drugiej ligi

Wysokie zwycięstwa EW, Fajerwerkowa.pl i Mechanicznej Pomarańczy, czyli faworyci odnoszą planowe wygrane. Podziałem punktów zakończył się mecz na szczycie drugiego frontu.

1. WL Liga: EW odrabia stratę do Midela

Już w 6 min EW wygrywało ze Zmarnowanymi Talentami 3:0. Zapowiadało się na wysoką wygraną Pasów, które znakomicie weszły w mecz. Tak też było, ale pięć minut przed końcem pierwszej części beniaminkowi udało się złapać kontakt bramkowy. EW na przerwę schodziło z dwubramkową przewagą, dzięki trafieniu Michała Niedźwiedzkiego, który w 17 min zdobył swojego drugiego gola. Po przerwie trafiali tylko wicemistrzowie. W 28 min prowadzenie powiększył Jakub Pawlaczyk, a następnie Niedźwiedzki skompletował hattricka. W końcówce padły jeszcze trzy bramki dla EW, które ostatecznie wygrało 9:2.

EW – Zmarnowane Talenty 9:2 (4:2)
 2’ 17’ 33’ 38’ Michał Niedźwiedzki, 6’ 28’ Jakub Pawlaczyk, 3’ Wojciech Tabiszewski, 39’ Marcin Szulerowicz, 40’ Sławomir Witczak – 11’ Jędrzej Owsianny, 15’ Adrian Niemczyk
 Paweł Hałas (EW)
 7-5
 Michał Niedźwiedzki (EW)

2. WL Liga: Remis na szczycie

Mecz na szczycie nie zawiódł. Curtis Health Caps przez większą część spotkania atakował, ale miał spory problem z pokonaniem znakomicie dysponowanego Bartosza Józkowiaka. Bramkarz Onych został bohaterem meczu ratując swój zespół w beznadziejnych momentach. Skapitulował raz – w 30 min, gdy w zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Adama Iżykowskiego. Zawodnik CHC wyrównał stan meczu. Wcześniej prowadzenie Onym dał Piotr Jassem, który pokonał golkipera rywala w 16 min. Mecz zakończył się remisem 1:1, który więcej dał żółto-czarnym. Była to ich pierwsza strata na jesień. Curtis punkty stracił po raz drugi.

Fajerwerkowo.pl nie zmarnowało sporej szansy i na dobre włączyło się do walki o grupę mistrzowską. Z ostatnią drużyną w tabeli żółto-czarni problemy mieli w pierwszej odsłonie, gdy prowadząc 2:0 w pięć minut roztrwonili przewagę. Po drugim trafieniu Piotra Marka wzięli się do roboty i na przerwę schodzili prowadząc 4:2. W drugiej połowie nie pozostawili złudzeń beniaminkowi zdobywając kolejne trzy gole. Cztery trafienia na swoje konto zapisał Damian Tafelski.

Curtis Health Caps – Oni 1:1 (0:1)
 30’ Adam Iżykowski – 16’ Piotr Jassem
 2-6
 Bartosz Józkowiak (Oni)

Fajerwerkowo.pl – ICPen 7:2 (4:2)
 6’ 16’ 35’ 38’ Damian Tafelski, 8’ Mateusz Ułanek, 19’ Krzysztof Balcerczyk, 28’ Marcin Pawlak – 9’ 14’ Piotr Marek
 3-3
 Damian Tafelski (Fajerwerkowo.pl)

3. WL Liga: Mechaniczna Pomarańcza nie zatrzymuje się

Problemy kadrowe nadal prześladują Koleje Wielkopolskie, które po raz kolejny nie zebrały szóstki do gry. Przed tygodniem udało się jeszcze w ostatniej chwili uratować przed graniem o jednego mniej, we wtorek wieczór na boisko musieli wyjść w pięciu. Mechaniczna zagrała fair i wyrównała składy. Przez kwadrans Kolejarze dotrzymywali kroku liderowi – remisowali 2:2 dwukrotnie wyrównując stan gry. Kolejne minuty to już dominacja Mechanicznej Pomarańczy. Liderujący beniaminek nie pozwolił wbić sobie choćby jednej bramki strzelając przy tym siedem goli. Z bardzo dobrej strony pokazał się Dawid Torłop, który ustrzelił hattricka i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Mechaniczna Pomarańcza – Koleje Wielkopolskie 9:2 (4:2)
 8’ 35’ 37’ Dawid Torłop, 18’ 30’ Paweł Fekner, 28’ 32’ Arkadiusz Lewandowski, 3’ Filip Pyzder, 16’ Jakub Pacanowski – 4’ 10’ Adrian Socha