Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

18 październik 2018

Cenne zdobycze w szlagierach

Cztery mecze na szczycie odbyły się w środę. Zwycięstwa w nich odnieśli Poznaniacy, Fabryka Burgerów, Dentes Stomatologia i Białe Krwinki.

1. WL Liga: Poznaniacy rewanżują się Remo

W meczu na szczycie pewną wygraną odnieśli Poznaniacy, którzy zrewanżowali się za porażkę w pierwszym spotkaniu przeciwko beniaminkowi. Wówczas Remo wygrało 2:1. W środowy wieczór musiało uznać wyższość Poznaniaków, którzy od 4 min prowadzili w tym pojedynku. Pierwszy trafił Grzegorz Olejniczak. Ten sam zawodnik osiem minut później dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie trafiając na 3:1. Przed tym golem strzelali Jakub Kowalik i Michał Dorosz. Remo w 11 min zdobyło bramkę kontaktową, ale było to wszystko na co było ich stać w tym meczu. Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Bagrowski, a Poznaniacy wygrali 5:1. Zwycięstwo dało im awans na pozycję wicelidera.

Poznaniacy – Remo 5:1 (3:1)
 4’ 12’ Grzegorz Olejniczak, 33’ 34’ Łukasz Bagrowski, 9’ Jakub Kowalik – 11’ Michał Dorosz

6-4
 Grzegorz Olejniczak (Poznaniacy)

2. WL Liga: Fabryka Burgerów nadal bez straty

Fabryka Burgerów pewnie zmierza po awans do grupy mistrzowskiej. W bardzo ważnym pojedynku złocisto-czarni wygrali z Poznańskimi Orłami 4:0. Było to ich szóste zwycięstwo w sezonie, które pozwoliło zrównać się punktami z prowadzącym Atletico Blumarina. Na listę strzelców wpisało się dwóch zawodników. Strzelanie w tym pojedynku rozpoczął Filip Zieliński. Trafił w 8 min, a w 36 min ustalił wynik meczu. Między tymi bramkami w protokole zapisał się najlepszy na boisku Daniel Musiałowski.

Duży krok w kierunku utrzymania zrobiło Gietewu. Czerwono-czarni w pojedynku z sąsiadem w tabeli wygrali 4:2 i wskoczyli na piąte miejsce. Zmniejszyli też stratę do trzeciej lokaty do dwóch oczek, ale mają obecnie dwa mecze więcej rozegrane. Pojedynek Gietewu z W13 znakomicie zaczął się dla tych pierwszych. W 8 min gola na 1:0 zdobył Mariusz Majchrzak. Nie było to jego jedyne trafienie. Kolejne wpadły w końcówce, gdy warzył się wynik potyczki. Na bramkę Majchrzaka odpowiedział Dominik Tomczak, ale na przerwę to Gietewu schodziło z podniesionymi głowami. Gola dającego prowadzenie 2:1 na swoje konto zapisał Przemysław Latosi. W końcówce spotkania W13 z konieczności wprowadziło lotnego bramkarza. Opłaciło się. W 36 min do remisu doprowadził Jakub Świergiel. Wynik 2:2 utrzymał się przez 120 sekund. Na 3:2 trafił ponownie Majchrzak, który w ostatniej akcji spotkania ustalił wynik meczu na 4:2. Chwilę wcześniej W13 mogło doprowadzić do wyrównania po strzale Tomczaka z rzutu wolnego. Piłka niefortunnie odbiła się od słupka, a następnie trafiła do Majchrzaka.

Fabryka Burgerów – Poznańskie Orły 4:0 (2:0)
 8’ 36’ Filip Zieliński, 18’ 30’ Daniel Musiałowski

Dawid Gralak (Poznańskie Orły)
 4-1
 Daniel Musiałowski (Fabryka Burgerów)

Gietewu – W13 4:2 (2:1)
 8’ 38’ 40’ Mariusz Majchrzak, 14’ Przemysław Latosi – 12’ Dominik Tomczak, 36’ Jakub Świergiel

3-2
 Mariusz Majchrzak (Gietewu)

3. WL Liga: Białe Krwinki zatrzymały Spiski Team

Dwa mecze na szczycie zaserwowała nam trzecia liga. W pierwszym Dentes ograł Zielone DNA 3:1, w drugim Białe Krwinki wysoko pokonały Spiski Team 6:1. Beniaminek próbował przeciwstawić się byłemu pierwszoligowcowi, ale nie był tak skuteczny jak rywale. Dentes pracował na wygraną przez cały mecz i po czterdziestu minutach zszedł z boiska z trzema punktami. W 16 min trafił Piotr Ciesielski, a siedem minut po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Oskar Woźnik. Nadzieje na korzystny wynik dał Tomasz Pawlak, ale rozwiał je w ostatnich sekundach po strzale z rzutu karnego przedłużonego Jan Tomkowiak. Dentes podobnie jak Mechaniczna Pomarańcza pewnie zmierza po awans do meczu o mistrzostwo 3. WL Ligi. Passy tych dwóch drużyn trwają w najlepsze. Zakończyła się za to zwycięska seria Spiski Team. Czarno-żółci po pięciu wygranych z rzędu awansowali na pozycję wicelidera, z której spadli po słabym występie przeciwko Białym Krwinkom. Krwiodawcy wygrali 6:1, a swoją dominację potwierdzili w drugiej odsłonie. Hattrickiem popisał się Damian Pajchrowski, który zdobył gola do szatni (2:1), a w drugiej części powiększył przewagę (4:1) i ustalił wynik spotkania (6:1). Białe Krwinki dzięki wygranej awansowały na drugie miejsce. Do prowadzącej Mechanicznej Pomarańczy tracą pięć punktów.

Zaledwie jedną wygraną w ostatnich sześciu spotkaniach może pochwalić się FC Makalakos, który wystartował z kompletem punktów w trzech pierwszych meczach. Beniaminek w środowy wieczór zmierzył się będącym w formie PCB (trzy zwycięstwa z rzędu). Po pierwszej połowie lepszy był Makalakos, który po golach Macieja Bzdęgi i Kacpra Kozieła prowadził 2:0. W drugiej odsłonie górowało PCB. Fioletowi po dwóch szybkich ciosach Mikołaja Wieczorka i Piotra Błażejewskiego wyrównali. Nie poszli jednak za ciosem. Makalakos za sprawą Szymona Pawłowskiego odzyskał przewagę. Dziewięć minut przed końcem prowadził 3:2. Ostatnie słowo należało do PCB, które w 34 min wyrównało stan gry. Punkt uratował Maciej Sady.

W meczu z Torpedą Koninko ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Stoczniowca. Bramkarza rywala pokonali aż osiemnaście razy, a pięć razy ta sztuka udała się Jakubowi Prange. Stoczniowiec dzięki wygranej wskoczył na ósme miejsce

PCB – FC Makalakos 3:3 (0:2)
 24’ Mikołaj Wieczorek, 26’ Piotr Błażejewski, 34’ Maciej Sady – 2’ Maciej Bzdęga, 15’ Kacper Kozieł, 31’ Szymon Pawłowski

1-5
 Maciej Bzdęga (FC Makalakos)

Zielone DNA – Dentes Stomatologia 1:3 (0:1)
 37’ Tomasz Pawlak – 16’ Piotr Ciesielski, 27’ Oskar Woźniak, 40’ Jan Tomkowiak

Daniel Ryż (Dentes Stomatologia)
 8-4
 Oskar Wożniak (Dentes Stomatologia)

Spiski Team – Białe Krwinki 1:6 (1:2)
 6’ Łukasz Ratajczak – 19’ 31’ 36’ Damian Pajchrowski, 5’ 28’ Łukasz Szykowny, 35’ Marcin Pajchrowski

Marcin Łażewski, Konrad Olesik (obaj Białe Krwinki)
 5-5
 Damian Pajchrowski (Białe Krwinki)

Stoczniowiec – SHP Torpeda Koninko 18:0 (5:0)
 2’ 22’ 23’ 26’ 35’ Jakub Prange, 30’ 33’ 38’ 40’ Michał Stachowiak, 4’ 11’ Kamil Skwaryło, 19’ 37’ Jakub Raszewski, 23’ 24’ Artur Lewandowski, 20’ Marcin Mytnik, 28’ Łukasz Wojtczak, 29’ Wojciech Kuznowicz