Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

22 październik 2018

Co nas czeka w dziesiątej kolejce? 

Rusza dziesiąta kolejka, które potrwa od poniedziałku do niedzieli. Zdecydowanie najciekawszymi pojedynkami będą starcia EW z Remo i Atletico Blumariny z Fabryką Burgerów. 

1. WL Liga: Doczekali się meczu w lidze

EW z Remo w lidze jeszcze ze sobą nie grali, ale mierzyli się … trzykrotnie. Wszystkie pojedynki odbyły się jednak w Pucharze WL Ligi. Co sezon obie ekipy stawały naprzeciw siebie. Dwukrotnie padł remis, który zakończył się seriami rzutów karnych zakończonych raz wygraną Pasów i raz beniaminka. Pierwsze zwycięstwo w regulaminowym czasie gry wywalczyło EW, które w drodze po trofeum, jeszcze w fazie grupowej, pokonało swojego piątkowego rywala 3:2. Dla Pasów będzie to drugi prawdziwy sprawdzian w tym sezonie. Do tej pory wygrali cztery mecze z dwoma ostatnimi zespołami i raz przegrali z Poznaniakami 1:4. Remo jeśli chce myśleć o medalach nie może pozwolić sobie na wpadkę. 

Dwa pojedynki w 10. kolejce zagrają Poznaniacy, którzy w przypadku wygranych mogą awansować na pozycję lidera. Ich rywalami będą zespoły z drugiej połówki tabeli mające spore problemy ze zwyciężaniem. SSL wygrał do tej pory jeden mecz, Pobiedziki nadal na trzypunktową zdobycz czekają. Z obiema drużynami Poznaniacy mierzyli się w tym sezonie. Granta pokonali 6:1, natomiast z pomarańczowo-czarnymi mieli cięższą przeprawę zakończoną jednobramkową wygraną. 

Zestaw par 10. kolejki 1. WL Ligi

26.10, godz. 19:30 – Pobiedziki (7.) – Poznaniacy (2.) | 5:6, 5:3, 1:5
26.10, godz. 20:15 – Remo (4.) – EW (3.) | nie grali 
28.10, godz. 20:00 – Poznaniacy (2.) – SSL Grant (5.) | 6:1, 6:2, 4:7

2. WL Liga: Walka o punkty do tabeli grupy mistrzowskiej

W grupie B zdecydowanie bliżej jest do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek. W związku z tym zapowiedź drugoligowych potyczek zaczniemy od tej grupy. W środę odbędzie się zdecydowanie najciekawszy pojedynek dziesiątej serii, w którym Fabryka Burgerów zmierzy się z Atletico Blumariną. Po wczorajszej wygranej Szturmowców z kolorujeMY obie ekipy są pewne gry w grupie mistrzowskiej, a w najbliższym meczu przeciwko sobie zagrają o niezwykle cenne punkty, które będą się liczyć w tabeli drugiej rundy. Będzie to drugie starcie Atletico z Fabryką. Poprzednie, wiosną tego roku, wygrał Burgery 7:4. 

O trzecie miejsce gwarantujące grę w grupie mistrzowskiej rywalizować będą aż cztery drużyny. Najważniejszy mecz odbędzie się w poniedziałek. Zmierzą się w nim Fajerwerkowo.pl i Szturmowcy, którzy do tego grona dołączyli w niedzielę po wygranej nad kolorujeMY. W przypadku wygranej wskoczą na trzecie miejsce i będą w doskonałej pozycji wyjściowej do ataku na grupę mistrzowską. Faworytem tego starcia będą Pirotechnicy. W ostatnich spotkaniach radzą sobie znakomicie. Wygrali trzy mecze z rzędu, w tym pojedynki z Poznańskimi Orłami i Atletico Blumarina. Nie będzie to ich jedyny mecz w 10. kolejce. W czwartek zagrają z Volkswagenem-Odlewnią, któremu coraz bliżej do grupy spadkowej. Po dwóch wygranych na początek jesieni nie ma już śladu, a zespół poniósł pięć porażek z rzędu, w tym jedną walkowerem i ma obecnie zaledwie trzy punkty przewagi nad ostatnim ICPen-em. Beniaminka czeka ciężki bój z kolorujeMY, które nadal ma szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Biało-czarni jeśli chcą myśleć o grze wśród najlepszych drugiej ligi nie mogą pozwolić sobie na wpadkę. 

Kilka meczów więcej pozostało w grupie A, w której nadal bez porażki przewodzą Oni. W walkę o grupę mistrzowską zamieszanych jest siedem ekip, a w najbliższej kolejce cztery z nich zagrają pojedynki przeciwko sobie. Wyjaśnią one sporo, bo mogą połowę z tych zespołów wykluczyć z gry o najlepszą szóstkę drugiego szczebla. Odradzające się ZMK w poprzednim meczu dzięki bramce w ostatniej sekundzie pokonało Ledy i wskoczyło na piąte miejsce. Obecnie ma trzy punkty straty do trzeciej lokaty, tyle samo co ich rywal – Gietewu. Dla obu zespołów będzie to pojedynek o przysłowiowe sześć punktów. Każda strata, czyli też remis, może zminimalizować szansę na grupę mistrzowską do zera. Dzień później podobny pojedynek czeka LED Lighting Team, które zmierzy się z Onymi. Wcześniej, bo we wtorek, pomarańczowo-czarni zagrają z Exact i jeśli wygrają to pojedynek z obecnym liderem może potyczką o podium po dziesiątej serii. Będzie to piąty mecz pomiędzy obiema ekipami. Poprzednie cztery za każdym razem wygrywali Oni. 

Łatwiejsze zadanie w najbliższych dniach czeka na Curtis Health Caps i sklepzzegarkami.pl. Oba zespoły zagrają w środę, a ich rywalami będą drużyny z dolnych rejonów tabeli. Curtis zmierzy się z zamykającym tabelę Tornadem Ognik, a Zegarki zagrają z W13. 

Zestaw par 10. kolejki 2. WL Ligi 

Grupa A

23.10, godz. 20:55 – LED Lighting Team (6.) – Exact (10.) | 3:5, -, -
24.10, godz. 20:00 – ZMK (5.) – Gietewu (7.) | 4:2, 6:2, 6:4
24.10, godz. 20:15 – Curtis Health Caps (4.) – Tornado Ognik (11.) | 2:5, 1:4, -
24.10, godz. 21:25 – sklepzzegarkami.pl (2.) – W13 (9.) | nie grali
25.10, godz. 20:45 – Oni (1.) – LED Lighting Team (6.)  | 4:1, 4:2, 5:2

Grupa B

22.10, godz. 21:00 – Fajerwerkowo.pl (3.) – Szturmowcy (6.) | 2:2, 6:5, -
24.10, godz. 19:30 – Atletico Blumarina (1.) – Fabryka Burgerów (2.) | 4:7, -, -
25.10, godz. 20:00 – Fajerwerkowo.pl (3.) – Volkswagen-Odlewnia (7.) | 0:5, 4:4, -
25.10, godz. 21:00 – kolorujeMY (5.) – ICPen (10.) | 10:1, 9:3, -

3. WL Liga: Niepokonani pozostaną niepokonani?

Nadal te same zespoły mogą pochwalić się kompletem punktów. Mechaniczna Pomarańcza, która przewodzi grupie A oraz Dentes Stomatologia, Everybody Winogrady i WM-em, które po dziewięciu kolejkach zajmują pierwsze trzy lokaty w grupie B. Na pojedynki pomiędzy tą ostatnią trójką musimy jeszcze zaczekać. W dziesiątej serii najtrudniejsze zadanie czekać będzie na Everybody Winogrady, które w czwartek zagra z Zielonym DNA. Dla beniaminka będzie to jedna z ostatnich szans na powrót do gry o awans. Wcześniej obecny wicelider grupy B stanie przed sporą okazją na siódmą wygraną na jesień. We wtorek zagra bowiem z dziewiątym PSP.  Najgroźniejsi rywale Winogradzian zagrają z niżej notowanymi drużynami. Dentes nie powinien mieć problemów z ograniem przedostatniego Fresh Cargo. Cięższe zadanie czekać będzie na WM, który zagra ze Stoczniowcem. Podobnie jak lider żółto-czarni są zdecydowanym faworytem czwartkowej potyczki. Przeciwnika z dolnych rejonów tabeli będzie mieć także Mechaniczna Pomarańcza. Beniaminek stanie naprzeciw PWW Bandy, która na swoim koncie ma zaledwie dwie wygrane w siedmiu pojedynkach. 

A co za plecami zespołów, które nie straciły jeszcze punktu? W grupie A pauzować będą Białe Krwinki, ale zamiast tego Avengersi zagrają aż trzy pojedynki! W dwóch zmierzą się z bezpośrednimi rywalami do gry o drugą ligę. Najpierw czeka ich potyczka ze Spiski Team, następnie z FC Makalakos. Na deser, w niedzielę, zmierzą się z Kolejami Wielkopolskimi. Trzy wygrane dadzą im potężny zastrzyk punktowy, która pozwoli na skok na pozycję wicelidera. Do gry o pierwszą trójkę mogą włączyć się także Winiary FC. Ich rywalem będzie PCB, które podobnie jak WFC w ostatnich meczach nie może narzekać na formę. Podskoczyć w tabeli może także Wiara. W spotkaniu z Green Speed Express są faworytem. 

W grupie B do góry tabeli pną się rezerwy Szturmowców. W poniedziałek mogą wskoczyć na czwarte miejsce i jest wielce prawdopodobne, że tak się stanie. Przeciwnikiem pomarańczowo-czarnych będzie Torpeda, która ma na swoim koncie punkt, ale ujemny. Za plecami Szturmowców znajdują się Bergerat Monnoyeur i Lechita.net. Oba zespoły tego samego dnia rozpoczną dziesiątą odsłonę. Szanse na awans do drugiej ligi mają minimalne i żeby je podtrzymać to muszą do końca fazy zasadniczej tylko wygrywać. Porażka w bezpośrednim meczu, a nawet remis zamknie drogę do trzeciej lokaty. W tej grupie odbędzie się jeszcze jeden pojedynek. Zmierzą się w nim Pocztowe Krwinki i Archiwum X. Będzie to mecz sąsiadów w tabeli, czyli starcie dziesiątej z jedenastą ekipą.  

Zestaw par 10. kolejki 3. WL Ligi 

Grupa A

23.10, godz. 21:35 – Mechaniczna Pomarańcza (1.) – PWW Banda (10.) | nie grali
24.10, godz. 20:45 – PCB (8.) – Winiary FC (6.) | nie grali
24.10, godz. 21:00 – Spiski Team (3.) – Avengers (5.) | 3:4, -, -
25.10, godz. 18:35 – Green Speed Express (11.) – Wiara (7.) | 0:5, -, - 
26.10, godz. 21:00 – Avengers (5.) – FC Makalakos (4.) | nie grali
28.10, godz. 19:15 – Avengers (5.) – Koleje Wielkopolskie (9.) | 5:0, -, -

Grupa B

22.10, godz. 19:30 – Bergerat Monnoyeur (6.) – Lechita.net (7.) | 5:0, -, -
22.10, godz. 20:15 – Szturmowcy II (5.) – SHP Torpeda Koninko (13.) | 9:4, -, - 
23.10, godz. 19:30 – PSP (9.) – Everybody Winogrady (2.) | nie grali
23.10, godz. 20:10 – Dentes Stomatologia (1.) – Fresh Cargo (12.) | nie grali
24.10, godz. 19:20 – Pocztowe Krwinki (11.) – Archiwum X (10.) | 3:5, -, -
25.10, godz. 19:15 – Zielone DNA (4.) – Everybody Winogrady (2.) | nie grali
25.10, godz. 20:15 – WM (3.) – Stoczniowiec (8.) | 11:4, 0:5, 3:1

Pokaż wiadomości