Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

24 październik 2018

Mechaniczna Pomarańcza krok od zwycięstwa w grupie A

Miał być deszcz i silny wiatr, ale pogoda oszczędziła uczestników WL Ligi. We wtorkowy wieczór dwa pojedynki odbyły się bez zakłóceń. Dwa niedoszły do skutku w wyniku walkowerów.

2. WL Liga: Ledy blisko trzeciej lokaty

Trzy punkty dzięki wygranej walkowerem dopisał LED Lighting Team. Zwycięstwo pozwoliło na zrównanie się punktami z trzecim Curtisem i czwartym Junikowem. Exact drugi raz nie pojawił się na boisku i jest bliski degradacji do drugiej ligi.

LED Lighting Team – Exact 5:0 (walkower)

3. WL Liga: Zwycięskie passy podtrzymane

Na trzecim froncie miały zaprezentować się trzy zespoły, które po dziewięciu kolejkach uzbierały komplet punktów. Całej trójce po wtorkowych grach udało się utrzymać miano drużyn bez straty. Na boisko nie musieli wychodzić zawodnicy Everybody Winogrady, których rywal powiadomił o nieobecności. Nie dojechał PSP, a drużyna z północnych rejonów Poznania na chwilę zrównała się punktami z Dentesem, który miał rozegrać kolejny mecz. Po jedenastu minutach była niespodzianka. Dariusz Grzesiński pokonał bramkarza żółto-niebieskich i wyprowadził Fresh Cargo na prowadzenie 2:1. Nie cieszyli się z niego długo. Trzy minuty później i dwóch golach Oskara Woźniaka było 3:2 dla Dentesu. Byli pierwszoligowcy do końca spotkania trafili jeszcze dziewięciokrotnie. Po cztery bramki zdobyło dwóch zawodników lidera. Oprócz Woźniaka ta sztuka udała się Damianowi Glonkowi.

W grupie B walka o pierwsze miejsce rozstrzygnie się w bezpośrednich pojedynkach czołowej trójki. W grupie A wiele wskazuje, że liderem do końca fazy zasadniczej pozostanie zespół, który obecnie zajmuje tą pozycję. Mowa o Mechanicznej Pomarańczy, która wygrywa mecz za meczem, a za jej plecami ciężko szukać drużyny mogącej zagrozić rewelacji sezonu. W ostatnim wtorkowym starciu lider pokonał PWW Bandę 4:0. Rywale postawili twarde warunki, grali dobry mecz, ale nie sprostali Mechanicznej, która pierwsze dwa gole zdobyła po dwóch kapitalnych strzałach z dystansu autorstwa Dawida Torłopa i Jakuba Pacanowskiego. Wynik spotkania w końcówkach pierwszej i drugiej połowy ustalił Filip Pyzder.

Dentes Stomatologia – Fresh Cargo 12:2 (7:2)
13’ 14’ 21’ 25’ Oskar Woźniak, 18’ 19’ 36’ 39’ Damian Glonek, 5’ 16’ Damian Tomczak, 20’ Jan Tomkowiak, 31’ Sławomir Żurek – 8’ Mateusz Opuchowicz, 11’ Dariusz Grzesiński
3-4
Oskar Woźniak (Dentes Stomatologia)

PWW Banda – Mechaniczna Pomarańcza 0:4 (0:3)
19’ 35’ Filip Pyzder, 5’ Dawid Torłop, 12’ Jakub Pacanowski
Jakub Pacanowski (Mechaniczna Pomarańcza)