Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

26 październik 2018

Fajerwerkowo.pl zagra o awans do pierwszej ligi

Znamy już wszystkie trzy drużyny, które w grupie B wywalczyły promocję do grupy mistrzowskiej. Do Atletico Blumarina i Fabryki Burgerów dołączyło Fajerwerkowo.pl. Oni wracają na pozycję lidera w grupie A. Kolejne wygrane na trzecim froncie odnoszą Everybody Winogrady i WM.

2. WL Liga: Fajerwerkowo.pl w grupie mistrzowskiej

Zakończyła się walka o grupę mistrzowską w grupie B. O wszystkim zadecydowała wygrana Fajerwerkowa nad Volkswagenem oraz porażka kolorujeMY w pojedynku z Poznańskimi Orłami. Pirotechnicy zapewnili sobie zwycięstwo dzięki dwóm bramkom w ostatnich sześciu minutach. Wcześniej Volkswagen po dwóch golach Bartosza Króla odrobił dwubramkową stratę. Wygraną Fajerwerkowu dali Mateusz Ułanek oraz Damian Tafelski, który przypieczętował trzy punkty, gdy jego zespół grał pięcioosobowym zestawieniu po żółtej kartce. Po zwycięstwie żółto-czarnych było pewnie, że wszystkie szanse straciły Poznańskie Orły, które kilka minut później rozpoczęły pojedynek z kolorujeMY. Pirotechnicy musieli liczyć na pomarańczowo-czarnych, gdyż ich wygrana lub remis dawała awans do grupy mistrzowskiej. Orły po dwóch bramkach Kamila Kapałczyńskiego i jednej Mateusza Koszyckiego wygrały gładko 3:0 pozbawiając tym samym szans kolorujeMY na miejsce na podium grupy B.

Zaledwie jedną dobę liderem nie byli Oni. Żółto-czarni pokonali Ledy 7:3 i powrócili na pierwsze miejsce w grupie A. Do przerwy po bramkach Pawła Jassema i Kamila Magdonia wygrywali 2:1. Ledy dwukrotnie wyrównały. Najpierw w 15 min na 1:1 trafił Filip Czechanowski, a następnie w 26 min Krzysztof Filas. Ostatnie dziesięć minut to już całkowita dominacja Onych. Hattricka skompletował Paweł Jassem, który poprowadził swój zespół do wygranej różnicą czterech trafień. Dzięki wygranej Oni są już jedną nogą w grupie mistrzowskiej. Do awansu brakuje im jednej wygranej w ostatnich trzech spotkaniach.

Fajerwerkowo.pl – Volkswagen-Odlewnia 4:2 (2:0)
 6’ 34’ Mateusz Ułanek, 3’ Krzysztof Balcerczyk, 36’ Damian Tafelski – 23’ 30’ Bartosz Król
 Krzysztof Balcerczyk (Fajerwerkowo.pl), Jakub Chyży (Volkswagen-Odlewnia)
 6-7
 Mateusz Ułanek (Fajerwerkowo.pl)

LED Lighting Team – Oni 3:7 (1:2)
 15’ Filip Czechanowski, 26’ Krzysztof Filas, 38’ Damian Woytyniak – 4’ 30’ 33’ Paweł Jassem, 17’ Kamil Magdoń, 31’ Piotr Jassem, 37’ Krzysztof Jassem, 39’ Mikołaj Wilczak
 2-6
 Paweł Jassem (Oni)

Poznańskie Orły – kolorujeMY 3:0 (1:0)
 24’ 38’ Kamil Kapałczyński, 17’ Mateusz Koszycki
 4-0
 Kamil Kapałczyński (Poznańskie Orły)

3. WL Liga: Idą jak burza

Everybody Winogrady i WM nie zatrzymują się. Oba zespoły nadal na koncie mają same zwycięstwa i nie zmieniły tego czwartkowe pojedynki. Do łatwych one nie należały. Winogradzianie pokonali Zielone DNA 2:0, ale wygraną w głównej mierze zawdzięczają Miłoszowi Juskowiakowi, który nie przepuścił ani jednego strzału. Jego koledzy z ofensywy również nie próżnowali. W 13 min prowadzenie Everybody dał Adrian Adamczak, a cztery minuty po wznowieniu przewagę powiększył Marcin Kordus. Na zwycięstwo Winograd odpowiedział wygraną WM, który dotrzymuje kroku prowadzącej dwójce. Ma trzy punkty mniej, ale też jeden mecz więcej do rozegrania. W starciu ze Stoczniowiec łatwo nie było. Rywale postawili wysoko poprzeczkę, a od 3 min prowadzili po golu Łukasza Wojtczaka. Następnie oglądaliśmy wymianę ciosów, w której krok przed Stoczniowcami był WM. Jeszcze w pierwszej odsłonie żółto-czarni odwrócili wynik, a następnie trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, które było szybko niwelowane. W 27 min po golu Pawła Kościelnego Stoczniowiec już nie odpowiedział. WM wygrał 5:4.

Nie odbył się pierwszy czwartkowy mecz. Trzy punkty walkowerem za spotkanie z Green Speed Express zdobyła Wiara.

Everybody Winogrady – Zielone DNA 2:0 (1:0)
 13’ Adrian Adamczak, 24’ Marcin Kordus
 5-3
 Miłosz Juskowiak (Everybody Winogrady)

WM – Stoczniowiec 5:4 (3:3)
 13’ 25’ Łukasz Klimecki, 12’ Mikołaj Wiktorek (samob.), 16’ Tomasz Śmiglak, 27’ Paweł Kościelny – 3’ Łukasz Wojtczak, 15’ Dariusz Skwaryło, 20’ Artur Lewandowski, 26’ Kamil Skwaryło