Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

29 październik 2018

Poznaniacy liderem elity, Avengersi dwa punkty od drugiej ligi

Weekend dla dwóch zespołów zakończył się zdobyciem sześciu punktów. W meczu na szczycie elity EW pokonało Remo. 

1. WL Liga: Sześć Poznaniaków, EW wygrywa w meczu na szczycie

Dwa mecze w piątek i niedzielę mieli zagrać Poznaniacy, którzy stanęli przed dużą szansą na awans na pierwsze miejsce i odskoczenie w tabeli Midelowi nawet na pięć oczek. W pierwszym spotkaniu nie dali żadnych szans Pobiedzikom i rozgromili rywala aż 10:1. Do przerwy nic nie zapowiadało pogromu. Po pierwszej odsłonie Poznaniacy prowadzili 2:1, a jedynego gola stracili chwilę przed przerwą. Bramka kontaktowa Mateusza Bednarka nie podziałała mobilizująco na pomarańczowo-czarnych, którzy po zmianie stron nie mieli nic do powiedzenia. Hubert Ratajczak i Grzegorz Olejniczak do jednej bramki strzelonej w pierwszej części dołożyli kolejne trzy w drugiej, a swoją ekipę poprowadzili do efektownej wygranej dającej awans na pierwsze miejsce. W niedzielę Poznaniacy nie musieli opuszczać domów. Na mecz nie zebrał się SSL Grant. Lider otrzymał trzy darmowe punkty i ma obecnie pięć oczek przewagi nad wiceliderem, ale też trzy mecze więcej rozegrane. 

Półmetek sezonu ma za sobą EW, które po komplecie wygranych nad ostatnią dwójką zdało egzamin na piątkę. Pasy w bardzo ważnym spotkaniu okazali się lepsi od Remo. Beniaminek postawił się, grał dobrze, ale trafił na bardzo dobry mecz Pawła Sobczaka. Ofensywna część EW również nie próżnowała i pięciokrotnie kierowała piłkę do siatki. Przy wyniku 3:0 Pasy dały dojść do słowa Remo, które zdobyło dwie bramki i złapało kontakt. Gol Mateusz Cwojdzińskiego w 35 min dał nadzieje na wywalczenie punktu, ale spotkanie dwoma trafieniami zakończył Sławomir Witczak, który przypieczętował wygraną EW 5:2.

Poznaniacy – Pobiedziki 10:1 (2:1)
 11’ 22’ 28’ 38’ Hubert Ratajczak, 15’ 34’ 39’ 40’ Grzegorz Olejniczak, 31’ 32’ Mateusz Gozdek – 19’ Mateusz Bednarek
 1-2
 Hubert Ratajczak (Poznaniacy)

EW – Remo 5:2 (2:0)
 37’ 39’ Sławomir Witczak, 11’ Paweł Hałas, 20’ Marcin Antczak, 29’ Jan Makowski – 31’ Michał Nowak, 35’ Mateusz Cwojdziński
 5-4
 Paweł Sobczak (EW)

Poznaniacy – SSL Grant 5:0 (walkower)

3. WL Liga: Dwa duże kroki w kierunku drugiej ligi

Avengersi na weekend mieli zaplanowane dwa pojedynki. Odbył się jeden, ten piątkowy, w którym ograli FC Makalakos. Wynik spotkania otworzył pod koniec pierwszej części Mateusz Wojnowski. W 21 min Adam Adamiak podwyższył wynik na 2:0, a następnie w 27 min Maciej Niedziałkowski trafił na 3:0. Było pewne, że Avengersi nie dadzą sobie wyrwać cenne wygranej. Ostatecznie wygrali 6:2. W niedzielę przyszło kolejne zwycięstwo, ale tym razem nie na boisku. Kadry na mecz nie zebrały Koleje Wielkopolskie i pojedynek zakończył się walkowerem. Avengersi potrzebują już tylko dwóch punktów do wywalczenia awansu. 

Avengers – FC Makalakos 6:2 (1:0)
 21’ 40’ Adam Adamiak, 27’ 31’ Maciej Niedziałkowski, 17’ Mateusz Wojnowski, 38’ Dawid Walkowiak – 30’ 40’ Kacper Kozieł
 4-2
 Maciej Niedziałkowski (Avengers)

Avengers – Koleje Wielkopolskie 5:0 (walkower)
 

Pokaż wiadomości