Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

29 październik 2018

Co nas czeka w jedenastej kolejce

EW i Midel będą starali się odrobić straty do Poznaniaków. Junikowo stanie przed szansą na zgarnięcie sześciu punktów. W hicie kolejki Dentes Stomatologia zagra z Everybody Winogrady. 

1. WL Liga: Pogoń za Poznaniakami 

Poznaniacy po weekendzie wzbogacili się o sześć punktów i wypracowali sporą przewagę nad Midelem oraz EW. Mają jednak aż o trzy mecze więcej rozegrane, co przy zdobyciu w zaległych starciach kompletu oczek przez mistrzów i wicemistrzów może spowodować nawet spadek na trzecie miejsce. Na razie jednak to Poznaniacy są liderem, a Midel i EW muszą gonić i zdobywać punkty. Pasy już w poniedziałek zmierzą się z SSL Grant. EW jest na fali. Po zdobyciu Pucharu WL Ligi i pięciu wygranych z rzędu są zdecydowanym faworytem klasyku, w którym nic nie wskazuje na to, że sobie nie poradzą. SSL miał problem z zebraniem składu na niedzielę i musiał oddać walkowera. W ostatnich meczach lepsze było EW, które ostatni raz wyższość Granta uznało ponad dwa i pół roku temu. 

Dwa dni później Midel zmierzy się ze Zmarnowanymi Talentami. Z beniaminkiem mistrz w lidze jeszcze nie wygrał. W dwóch meczach padły dwa remisy, a w tym sezonie Midel poniósł nawet porażkę w pojedynku o Superpuchar WL Ligi. Zmarnowane Talenty to jedyna ekipa, która w podczas jesiennej kampanii urwała punkty obrońcom tytułu. 

Zestaw par 11. kolejki 1. WL Ligi

29.10, godz. 21:25 – EW (3.) – SSL Grant (5.) | 3:3, 4:2, 5:1
31.10, godz. 21:25 – Midel (2.) – Zmarnowane Talenty (6.) | 2:2, 3:3, - 

2. WL Liga: Junikowo walczy o sześć punktów

Pierwsza faza rozgrywek zbliża się nieuchronnie do mety. Na niej czekają jeszcze trzy wolne miejsca w grupie mistrzowskiej, wszystkie do obsadzenia przez zespoły grupy A. W grupie B nie wyjaśniło się wszystko, ale te najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły. O elitę zagrają Atletico Blumarina, Fabryka Burgerów i Fajerwerkowo.pl. Te dwie ostatnie drużyny zagrają w jedenastej kolejce, lider będzie pauzował. Burgery zmierzą się ze Szturmowcami, Pirotechnicy z walczącym o utrzymanie Gold FC. Bardzo ważne pojedynki czekają też inne ekipy, które są zainteresowane zachowaniem ligowego bytu. Ostatni ICPen zmierzy się z Poznańskimi Orłami, a w bezpośrednim pojedynku zainteresowanych walką o drugą ligę Volkswagen-Odlewnia zagra z Zopanem. 

W grupie A aż sześć zespołów jest zainteresowanych grą w grupie mistrzowskiej. Swoją postawą nagrodzone zostaną trzy. Najbliższej wywalczenia miejsca w najlepszej szóstce ligi są Oni - obecnie lider grupy A, któremu do grupy mistrzowskiej brakuje zwycięstwo. Pierwsza okazja nadarzy się we wtorek. Wówczas żółto-czarnych czeka pojedynek z inną ekipą ścisłej czołówki – KS Junikowo, które nie może pozwolić sobie na choćby jedną wpadkę. KSJ obecnie traci trzy punkty do trzeciego Curtisu, z którym we wtorek zrówna się liczbą meczów, a dzień później uzyska przewagę jednego. W środę Junikowian czeka pojedynek z W13, które obecnie skupione jest na grze o uniknięcie grupy spadkowej. Z rywalem z dołu tabeli spotka się także sąsiad czwartego Junikowa – ZMK. W środę zmierzy się z szukającym punktów Tornadem Ognik. Na wpadki ZMK i Junikowa czeka przede wszystkim LED Lighting Team, który w jedenastej serii będzie pauzować. 

Zestaw par 11. kolejki 2. WL Ligi 

Grupa A

30.10, godz. 20:45 – KS Junikowo (4.) – Oni (1.) | 6:0, -, -
31.10, godz. 20:45 – KS Junikowo (4.) – W13 (9.) | 5:0, 3:5, -
31.10, godz. 20:55 – Tornado Ognik (11.) – ZMK (5.) | 2:3, 5:5, -

Grupa B

29.10, godz. 20:55 – Gold FC (8.) – Fajerwerkowo.pl (3.) | 0:2, -, -
30.10, godz. 20:05 – Volkswagen-Odlewnia (7.) – Zopan (9.) | 5:0, 9:1, -

30.10, godz. 21:25 – Poznańskie Orły (4.) – ICPen (10.) | 9:1, -, -
31.10, godz. 19:30 – Fabryka Burgerów (2.) – Szturmowcy (6.) | 5:2, 0:5, -

3. WL Liga: Niepokonani naprzeciw siebie

Cztery zespoły, które na wiosnę zagrają o klasę wyżej poznamy jeszcze w fazie zasadniczej. W obu grupach premiowane awansem są pierwsze dwie lokaty, które w drugiej rundzie będą dopuszczone do meczów o medale. Piąte wolne miejsce  na drugim froncie wywalczy lepszy zespół ze starcia dwóch drużyn z trzecich lokat. 

Obecnie w grupie A na prowadzeniu jest Mechaniczna Pomarańcza. Oczko niżej i jednym punktem mniej znajdują się Avengersi, którzy w najbliższej kolejce, w przeciwieństwie do lidera, zagrają. Mechaniczna będzie odpoczywać, a wicelider walczyć o … pierwsze miejsce z PCB. W przypadku wygranej zawodnicy grający w granatowych trykotach wskoczą na pozycję lidera, ale będą mieli dwa spotkania więcej rozegrane. Dla PCB będzie to najważniejszy mecz sezonu, po którym dostaną odpowiedź czy są w stanie powalczyć o coś więcej niż miejsce w środku stawki. Wygrana da im skok przynajmniej na piąte miejsce. Przynajmniej, bo dwa dni wcześniej Białe Krwinki, do których PCB obecnie traci trzy punkty, zmierzą się z niżej notowanym PWW. Fioletowych może ubiec jeszcze Wiara, którą również w poniedziałek, czeka starcie z Winiarami FC.

W grupie B trwa wyścig niepokonanych. Jedna z trzech drużyn, które na obecną chwilę pozostają bez straty punktowej … te punkty straci. W poniedziałkowy wieczór pierwszy Dentes zmierzy się z drugim Everybody Winogrady. Obie drużyny mają za sobą osiem meczów, w których wygrali wszystkie. Za ich plecami jest WM z siedmioma zwycięstwami w siedmiu spotkaniach. Żółto-czarni liczyć będą na podział punktów, dzięki któremu będą mogli zniwelować stratę do jednego punktu. WM pół godziny przed początkiem szlagieru zagra z Archiwum X, który w poprzednim meczu pokazał charakter wygrywając z Pocztowymi Krwinki grając cały mecz jednego mniej. 

Za wpadkę WM-u trzymać kciuki będą Szturmowcy II i Bergerat Monnoyeur, którzy mają minimalne szanse na załapanie się na trzecie miejsce. Oba zespoły zagrają w tygodniu z niżej notowanymi rywalami. Rezerwy Szturmowców zmierzą się z PSP, a Bergerat zagra z Torpedą. 

Po dobrym starcie i czterech wygranych w pięciu spotkaniach zadyszki dostał Lechita.net, który w ostatnich trzech spotkaniach nie zdobył ani jednego punktu. Między meczami liderów Lechitowcy zagrają z Pocztowymi Krwinkami i mocno liczą na przełamanie niekorzystnej serii. 

Zestaw par 11. kolejki 3. WL Ligi

Grupa A

29.10, godz. 19:20 – PWW Banda (9.) – Białe Krwinki (3.) | nie grali
29.10, godz. 20:10 – Winiary FC (8.) – Wiara (6.) | nie grali
31.10, godz. 20:00 – PCB (7.) – Avengers (2.) | nie grali

Grupa B

29.10, godz. 19:30 – WM (3.) – Archiwum X (9.) | 6:5, 4:4, -
29.10, godz. 20:00 – Lechita.net (7.) – Pocztowe Krwinki (11.) | 5:2, 4:4, -
29.10, godz. 20:45 – Dentes Stomatologia (1.) – Everybody Winogrady (2.) | nie grali
31.10, godz. 19:20 – SHP Torpeda Koninko (13.) – Bergerat Monnoyeur (6.) | nie grali
31.10, godz. 20:10 – PSP (10.) – Szturmowcy II (4.) | nie grali

 

Pokaż wiadomości