Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

30 październik 2018

Dentes Stomatologia lepszy w meczu niepokonanych

SSL Grant lepszy w klasyku WL Ligi od EW. Dentes Stomatologia pokonał Everybody Winogrady i został samodzielnym liderem trzeciej ligi w grupie B. WM wygrywa ósmy jesienny pojedynek. 

1. WL Liga: Klasyk dla SSL Grant

Po niedzielnym walkowerze bardzo szybko odrodził się SSL Grant, który w klasyku zrewanżował się za ostatnie porażki w meczach przeciwko EW. Pasy przez cały mecz raziły nieskutecznością i trafiły na znakomitą dyspozycję Ryszarda Andrzejewskiego, który nie po raz pierwszy z konieczności musiał stanąć między słupkami. W pierwszej odsłonie SSL w przeciągu minuty wyszedł na prowadzenie 2:0. Do bramki EW trafili Patryk Łapiński i Marcin Szała. Równie mało czasu na wyrównanie potrzebowali wicemistrzowie wiosennej edycji. W 25 i 26 min dwukrotnie Andrzejewskiego pokonał Michał Niedźwiedzki. Do końca spotkania pozostało dużo czasu i wydawało się, że kwestią czasu będzie bramka dla EW, która da zwycięstwo. Stało się inaczej. Po ładnej akcji w 37 min gola, dającego trzy punkty, zdobył Nikodem Moliński. SSL wygrał 3:2 i uciekł ostatnim Pobiedzikom na odległość pięciu punktów. 

EW – SSL Grant 2:3 (0:2)
 25’ 26’ Michał Niedźwiedzki – 12’ Patryk Łapiński, 13’ Marcin Szała, 37’ Nikodem Moliński
 3-5
 Ryszard Andrzejewski (SSL Grant)

2. WL Liga: Niezadowalający remis

Fajerwerkowo w poprzednim spotkaniu zapewniło sobie awans do grupy mistrzowskiej, a meczem z Gold FC kończyło rywalizację w pierwszej rundzie. Dla Pirotechników był to bardzo ważny mecz, w którym toczyła się walka o punkty do tabeli drugiej fazy rozgrywek. W przypadku zwycięstwa z GFC, a następnie uniknięcia przez tą drużynę grupy spadkowej Fajerwerkowo rozpoczęłoby rywalizację od posiadania jedenastu oczek na koncie. Jak wiadomo każdy punkt jest ważny. Wiedzieli o tym także zawodnicy Gold FC, którzy są zamieszani w wyścig po zachowanie ligowego bytu. Złociści byli bardzo blisko wygranej, ale nie zatrzymali naporu Fajerwerkowa, które do przerwy było lepsze o jednego gola. Po zmianie stron Gold odwrócił wynik za sprawą dwóch trafień Radosława Janaska, ale ostatecznie dzięki drugiemu trafieniu Mateusza Ułanka mecz zakończył się remisem. Podział punktów nie zadowolił żadnej z ekip. Fajerwerkowo rozpocznie wyścig po elitę od dziesięciu punktów (większą sumę otrzymają, gdy ICPen wydostanie się z ostatniego miejsca, a na nie spadnie GFC), a Gold nadal nerwowo musi zerkać za plecy, gdyż ma trzy punkty przewagi nad ostatnim i aż dwa mecze więcej rozegrane. 

Fajerwerkowo.pl – Gold FC 3:3 (2:1)
 2’ 38’ Mateusz Ułanek, 14’ Artur Jaroński – 27’ 32’ Radosław Janasek, 10’ Mateusz Dąbrowski
 3-5
 Mateusz Ułanek (Fajerwerkowo.pl)

3. WL Liga: Dentes i WM pozostają niepokonane

W najciekawszym meczu poniedziałkowej kolejki, w starciu niepokonanych, zwycięstwo odniósł Dentes Stomatologia. Everybody Winogrady nie mieli nic do powiedzenia, o czym świadczy, że jedyną bramkę zdobył dla nich Miłosz Juskowiak. Bramkarz, który przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem zza pola karnego! Była to bramka do szatni, ale zmniejszająca stratę do dwóch goli. Dentes wygrywał 3:1, a w 38 min przypieczętował wygraną czwartym trafieniem. Żółto-niebiescy zostali samodzielnym liderem i oczekiwać będą teraz na pojedynek z kolejnym niepokonanym w tej grupie, czyli WM-em, który nie miał problemów z pokonaniem Archiwum X. Żółto-czarni nie pozostawili złudzeń i wygrali 11:3. W klasyfikacji zrównali się punktami z Everybody Winogrady. Mają gorszy bilans bramkowy, ale jeden mecz mniej rozegrany. 

Grze o awans nie odpuszczają Białe Krwinki i Wiara. Te dwie drużyny prawdopodobnie zagrają o trzecie miejsce w grupie, które gwarantować będzie walkę o piątą, ostatnią premiowaną awansem, lokatę. W poniedziałek Krwinki i Wiara zaaplikowały swoim rywalom po osiem goli. Krwiodawcy wygrali z PWW Bandą 8:0, a Wiara pokonała 8:2 Winiary FC. Obie ekipy w najbliższym czasie zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Obecnie przy równej liczbie meczów wyżej są Białe Krwinki, które mają trzy punkty przewagi nad Wiarą. 

Piąte zwycięstwo w sezonie zapisał Lechita.net. Niebiesko-biali ograli Pocztowe Krwinki 6:1. Szans na awans nie mają, ale złapali kontakt z czwartymi Szturmowcami, do których tracą ledwie dwa punkty.  

Białe Krwinki – PWW Banda 8:0 (3:0)
 7’ 24’ 28’ 33’ Marcin Pajchrowski, 6’ 25’ 36’ Łukasz Szykowny, 11’ Stanisław Najdul
 3-2
 Marcin Pajchrowski (Białe KrwinkI)

WM – Archiwum X 11:3 (3:0)
 27’ 31’ 34’ Robert Szaroleta, 8’ 30’ Marcin Gradkiewicz, 29’ 36’ Marcin Rychter, 35’ 38’ Andrzej Kokociński, 12’ Mateusz Klecz, 14’ Norbert Kowalski – 22’ Maciej Galin, 39’ Radosław Różański
 3-2
 Robert Szaroleta (WM)

Lechita.net – Pocztowe Krwinki 6:1 (2:0)
 14’ 40’ Maciej Rawski, 8’ Marek Kozłowski, 23’ Maciej Sadłowski, 35’ Karol Sadłowski, 37’ Piotr Wiśniewski – 30’ Krzysztof Zięba 
 2-2
 Maciej Rawski (Lechita.net)

Wiara – Winiary FC 8:2 (1:1)
 8’ 23’ 36’ Piotr Baliga, 24’ 30’ Rafał Bąk, 33’ Marek Poadzewski, 35’ Sebastian Kubiś, 37’ Bartosz Chmielewski – 20’ Patryk Kusza, 40’ Piotr Malicki
 3-3
 Piotr Baliga (Wiara)

Dentes Stomatologia – Everybody Winogrady 4:1 (3:1)
 3’ 16’ Oskar Woźniak, 12’ Damian Tomczak, 38’ Jan Tomkowiak – 19’ Miłosz Juskowiak
 3-5
 Oskar Woźniak (Dentes Stomatologia)

Pokaż wiadomości