Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

31 październik 2018

PCB wkracza do gry o awans

Przed WL Ligą cztery dni przerwy. W ostatniej odsłonie październikowych gier odbyły się trzy spotkania. Coraz bliżej miejsc premiowanych grą w grupie mistrzowskiej drugiej ligi jest ZMK. Fabryka Burgerów dogoniła Atletico Blumarinę. PCB nadal liczy się w walce o awans.

2. WL Liga: ZMK nie odpuszcza

Fabryka Burgerów po porażce z Atletico Blumarina bardzo szybko się podniosła i zdobyła kolejne cenne punkty. Łatwo nie było. Złocisto-czarni zwycięstwo wydarli dopiero w ostatniej minucie spotkania. Gola na wagę trzech oczek zdobył Filip Zieliński. Trzy minuty wcześniej, dzięki drugiej bramce Jakuba Myszkowskiego Szturmowcy wyrównali stan gry. Fabryka Burgerów dzięki wygranej zrównała się punktami z Atletico i wróciła na drugie miejsce w tabeli.

O utrzymanie w następnej rundzie zagra Tornado Ognik. W pojedynku ostatniej szansy ekipa z Grunwaldu uległa ZMK 5:13. Mecz był popisem strzeleckim trzech zawodników. Pięć trafień na swoje konto zapisał Artur Rybak, a jego kolega z drużyny Tomasz Majer trzykrotnie pokonał bramkarza Tornada, w którym brylował Piotr Skrzypczak – strzelec hattricka. ZMK wygrał ważne spotkanie, dzięki czemu wskoczył na czwarte miejsce. Do trzeciej lokaty traci zaledwie dwa oczka.

Fabryka Burgerów – Szturmowcy 3:2 (1:1)
 8’ Daniel Musiałowski, 24’ Maciej Krzysztof, 40’ Filip Zieliński – 4’ 37’ Jakub Myszkowski
 0-4
 Filip Zieliński (Fabryka Burgerów)

ZMK – Tornado Ognik 13:5 (4:2)
 8’ 21’ 31’ 32’ 34’ Artur Rybak, 26’ 36’ 40’ Tomasz Majer, 30’ 37’ Szymon Kobyliński, 1’ Tomasz Gozdek, 12’ Michał Bartkowiak, 14’ Jakub Frankiewicz – 6’ 29’ 34’ Piotr Skrzypczak, 9’ Łukasz Dylewicz, 38’ Łukasz Jankowiak
 3-3
 Artur Rybak (ZMK)

3. WL Liga: PCB wraca do gry o awans

W grze o drugą ligą wciąż pozostaje PCB. Fioletowi w meczu o wszystko pokonali Avengersów 3:2 i zmniejszyli stratę do trzecich Białych Krwinek do trzech punktów. Do przerwy po bramce Marcina Przybysza PCB prowadził 1:0. W drugiej odsłonie role się odwróciły. W 26 min stan gry wyrównał Tomasz Sołkiewicz, a dwie minuty później Avengersi wyszli na prowadzenie za sprawą Macieja Niedziałkowskiego. Kolejne gole również padały co 120 sekund. Oba na swoje konto zapisał Mikołaj Wieczorek, który w 32 min zapewnił PCB niezwykle cenne zwycięstwo. W kolejnych meczach fioletowi zagrają z ostatnią Africaną i w meczu o być albo nie być z Białymi Krwinkami.

PCB – Avengers 3:2 (1:0)
 30’ 32’ Mikołaj Wieczorek, 7’ Marcin Przybysz – 26’ Tomasz Sołkiewicz, 28’ Maciej Niedziałkowski