Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

5 listopad 2018

Co nas czeka w dwunastej kolejce

Walka o mistrzostwo powoli wchodzi w decydującą fazę. W dwunastej serii odbędą się dwa ciekawe pojedynki z udziałem Midela. Mistrzowie zagrają z EW i Poznaniakami. W drugiej lidze poznamy kolejne drużyny, które zagrają w grupie mistrzowskiej. Na trzecim froncie awans o klasę wyżej może świętować Mechaniczna Pomarańcza. 

1. WL Liga: Mistrzowie sprawdzą lidera i wicemistrzów 

Na dobre rozkręca się walka o mistrzostwo. W 12. kolejce odbędą się dwa pojedynki z udziałem zespołów zamieszanych w grę o najwyższe cele. W obu obejrzymy obecnie panujący Midel. Na początek, w poniedziałek mistrzowie zmierzą się z EW i będą chcieli zrewanżować się za porażkę w finale Pucharu WL Ligi. Za remis lub zwycięstwo Pasów trzymać kciuki będą Poznaniacy, którzy w piątkowy wieczór zmierzą się z Midelem. W przypadku poniedziałkowej wygranej mistrzów nad EW potyczka z obecnym liderem może być grą o mistrzostwo jesiennej edycji. 

W pozostałych dwóch spotkaniach obejrzymy zespoły, które walczą o utrzymanie. We wtorkowy wieczór piaty SSL zmierzy się z szóstymi Zmarnowanymi Talentami. Wygrana tej pierwszej ekipy sprowadzi grę o uniknięcie barażu do rywalizacji dwóch drużyn, z których jedną będą czerwono-czarni, a drugą Pobiedziki. Pomarańczowo-czarni obecnie zajmują ostatnie miejsce i aby się z niego wydostać nie mogą pozwolić sobie na wpadkę w starciu z Remo. Dla beniaminka mecz z Pobiedzikami będzie spotkaniem ostatniej szansy. Wygrana pozwoli zachować nadzieje na zdobycie medalu jesiennej edycji. 

Zestaw par 12. kolejki 1. WL Ligi

05.11, godz. 20:55 – EW (3.) – Midel (2.) | 3:1, 2:2, 1:1
06.11, godz. 21:35 – SSL Grant (5.) – Zmarnowane Talenty (6.) | 5:5, -, -
07.11, godz. 20:00 – Pobiedziki (7.) – Remo (4.) | 1:5, -, - 
09.11, godz. 20:55 – Midel (2.) – Poznaniacy (1.) | 6:2, 2:1, 7:4

2. WL Liga: Walka o grupę mistrzowską trwa

Oczy wszystkich zostaną zwrócone na rywalizację o grupę mistrzowską w drugiej lidze. W grupie A trwa wyścig po trzy miejsca, o które zacięty bój toczy pięć zespołów. Z tej walki wypadł na praktycznie, choć nie teoretycznie LED Lighting Team. Pomarańczowo-czarnych pozostała walka o jak najlepszy wynik. W ostatnich dwóch spotkaniach będą rozdawać karty. W poniedziałek zagrają z W13, który walczy o uniknięcie grupy spadkowej, a dwa dni później zmierzą się grającym o inne cele Curtis Health Caps. W tym spotkaniu CHC zagra o zrównanie się punktami z Junikowem i być może z Onymi, których dzień wcześniej czeka potyczka z Bragą. Najbliżej gry w grupie mistrzowskiej są dwie pierwsze drużyny. Junikowianie i Oni potrzebują czterech punktów w dwóch ostatnich spotkaniach z zespołami z drugiej części tabeli. Ci pierwsi zagrają z Exact i Tornadem, ci drudzy z Bragą i W13.

Gra w grupie A toczyć się będzie praktycznie o trzecie miejsce gwarantujące udział w grupie mistrzowskiej, choć niespodzianki w pojedynkach dwóch liderów nie są wykluczone. Największe szanse ma Curtis Health Caps, który w tej walce będzie rozdawał karty. Beniaminek zmierzy się ze swoimi najgroźniejszymi konkurentami, czyli ZMK i sklepzegarkami.pl, ale również z mocnymi Ledami, które na pewno nie odpuszczą i w tym meczu zagrają o pełną pulę, gdyż mają jeszcze mały cień szansy na podium. ZMK i Zegarki oprócz pojedynku ze wspomnianym Curtisem zmierzą się jeszcze, odpowiednio, z Bragą i Gietewu.

W dole tabeli toczyć się będzie gra o uniknięcie jednego miejsca w grupie spadkowej. Jedno już zarezerwowane zostało dla Tornada Ognik, które przegrało do tej pory wszystkie jesienne potyczki. Drugie zajmie Exact lub W13. Obie drużyny zadania będą miały ciężkie, więc bliżej zapewnienia sobie utrzymania jest beniaminek, który obecnie ma trzy punkty przewagi i w zanadrzu zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku. 

W grupie B w górze tabeli wszystko wyjaśniło się jakiś czas temu. Walka o uniknięcie grupy spadkowej trwać będzie prawdopodobnie do ostatniego meczu, ale może też zakończyć się po pierwszym spotkaniu 12. kolejki. Na dziesiątej lokacie mogą znaleźć się jeszcze trzy zespoły. Pierwszym kluczowym starciem będzie pojedynek ICPen-u z Fabryką Burgerów, która musi zbierać punkty do grupy mistrzowskiej. Beniaminek jeśli chce wydostać się z ostatniego miejsca musi wygrać bądź zremisować i liczyć na wygraną w starciu z kolorujeMY. Cztery punkty to absolutne minimum, które musi wywalczyć ICPen. W przypadku zdobycia tej minimalnej liczby oczek w tarapaty wpadnie Gold FC lub Volkswagen-Odlewnia. Ci pierwsi będą musieli wówczas wywalczyć choć remis w starciu z Atletico Blumarina, co będzie zadaniem bardzo trudnym do wykonania. Lider tabeli przegrał tylko jeden mecz w sezonie i nie będzie chciał zaliczyć kolejnego potknięcia, które może już niedługo zadecydować o niższej lokacie w grupie mistrzowskiej. Remis Gold FC i czteropunktowa zdobycz ICPen-u spowoduje spadek na ostatnie miejsce Volskwagena, który na razie śpi spokojnie. Najgroźniejsi rywale w walce o utrzymanie faworytami w swoich pojedynkach nie są, a każdy punkt będzie sporą niespodzianką. 

Zestaw par 12. kolejki 2. WL Ligi 

Grupa A

05.11, godz. 20:10 – LED Lighting Team (6.) – W13 (9.) | nie grali
06.11, godz. 20:55 – Oni (2.) – FSC Braga (8.) | 3:1, -, -
07.11, godz. 20:55 – Curtis Health Caps (5.) – LED Lighting Team (6.) | nie grali
07.11, godz. 21:25 – KS Junikowo (1.) – Exact (10.) | nie grali
08.11, godz. 20:55 – Curtis Health Caps (5.) – sklepzzegarkami.pl (3.) | nie grali
08.11, godz. 21:05 – ZMK (4.) – FSC Braga (8.) | 1:11, -, - 
09.11, godz. 19:30 – Gietewu (7.) – Exact (10.) | nie grali
09.11, godz. 20:10 – KS Junikowo (1.) – Tornado Ognik (11.) | 7:4, -, -

Grupa B

06.11, godz. 19:30 – ICPen (10.) – Fabryka Burgerów (2.) | 2:6, 3:3, -
06.11, godz. 20:10 – Atletico Blumarina (1.) – Gold FC (9.) | 10:5, 12:4, -
07.11, godz. 19:20 – ICPen (10.) – kolorujeMY (6.) | 3:9, 1:10, -

3. WL Liga: Mechaniczna Pomarańcza o krok od drugiej ligi, WM walczy o lidera 

Już w środę możemy poznać pierwszy zespół, który zapewni sobie awans do drugiej ligi. O promocję powalczy Mechaniczna Pomarańcza. Rewelacja sezonu potrzebuje do tego zaledwie jednego punktu w pojedynku z Winiarami FC. Zwycięstwo da im pewne pierwsze miejsce w grupie A i grę w meczu o złoto. Druga i trzecia drużyna ligowej stawki w rozpoczynającej się w poniedziałek serii będzie pauzować. Białe Krwinki będą z uwagą śledzić pojedynek Wiary z Kolejami Wielkopolskimi. Ta potyczka ma jednego faworyta, a jest nim ta pierwsza ekipa. Wiara w przypadku wygranej awansuje na trzecie miejsce, a do rozegrania pozostanie jej tylko mecz z Białymi Krwinkami. Sześć punktów w tych dwóch spotkaniach praktycznie zapewni im prawo gry w spotkaniu o piąte miejsce, którego zwycięzca awansuje do drugiej ligi. Praktycznie, bo szansę na wyprzedzenie rywali ma jeszcze Spiski Team. Czarno-żółtym pozostały aż trzy mecze, ale ostatnio nie prezentują dobrej formy. Przegrali dwa mecze z rzędu i spadli na odległe szóste miejsce. W pojedynku z Green Speed Express powinni sobie poradzić i wrócić na właściwe tory, które przy powrocie dyspozycji sprzed kilku tygodni mogą poprowadzić do drugiej ligi. 

Od czterech spotkań na wygraną czeka FC Makalakos, który w początkowej fazie jesieni długo trzymał się w czołówce. Wypadł z niej w ostatnich tygodniach. Szans na awans już nie ma, ale może poprawić miejsce w tabeli. W meczu, który zamknie ligową kolejkę w trzeciej lidze Makalakos zmierzy się z PWW Bandą, która ma na swoim koncie ledwie dwie wygrane. 

Liderem grupy B może zostać WM. W 12. kolejce pauzować będą najgroźniejsi konkurenci. Wykorzystać to będą chcieli żółto-czarni, których w czwartek czeka pojedynek z groźnym Bergerat Monnoyeur. Będzie to dla nich ważny mecz. Mogą jeszcze dogonić WM, którego w kolejnych kolejkach czekają pojedynki z Dentesem i Everybody Winogrady, i zająć trzecie miejsce. Żeby tak się stało w najbliższych trzech spotkaniach Bergerat potrzebuje dziewięciu oczek i trzech porażek żółto-czarnych. 

Pozostałe zespoły grupy B grają już tylko o miejsca i sprawienie niespodzianki w pojedynkach z czołową trójką. W tej serii te drużyny zagrają między sobą. Stoczniowiec zmierzy się z PSP, Pocztowe Krwinki z rezerwami Szturmowców, a na koniec Zielone DNA z Lechitą.net. Ten ostatni mecz będzie z wymienionych trzech spotkań najciekawszy. Spotkają się w nim szósta i siódma drużyna ligowej tabeli, które na początku jesieni dawały sygnał, że są zainteresowane grą o pierwszą trójkę. Kolejny etap jesiennej kampanii mocno zweryfikował te plany. 

Zestaw par 12. kolejki 3. WL Ligi

Grupa A

05.11, godz. 19:30 – Wiara (4.) – Koleje Wielkopolskie (10.) | 3:10, -, -
07.11, godz. 20:10 – Spiski Team (6.) – Green Speed Express (11.) | 8:2, 9:3, 6:0
07.11, godz. 20:45 – Mechaniczna Pomarańcza (1.) – Winiary FC (8.) | nie grali
08.11, godz. 20:25 – PWW Banda (9.) – FC Makalakos (7.) | nie grali

Grupa B

07.11, godz. 19:30 – Stoczniowiec (8.) – PSP (10.) | nie grali
08.11, godz. 19:00 – WM (3.) – Bergerat Monnoyeur (5.) | nie grali
08.11, godz. 19:40 – Pocztowe Krwinki (11.) – Szturmowcy II (4.) | nie grali
08.11, godz. 20:10 – Zielone DNA (6.) – Lechita.net (7.) | nie grali

 

Pokaż wiadomości