Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

9 listopad 2018

Ostatnie wolne miejsce w grupie mistrzowskiej

Dzięki wygranej Curtis Health Caps nad sklepzzegarkami.pl awans do grupy mistrzowskiej wywalczyli – KS Junikowo i Oni. W grze o szóstkę pozostał ZMK. WM pokonał Bergerat i awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

2. WL Liga: Curtis i ZMK zagrają o grupę mistrzowską

Dwa ważne mecze rozegrane zostały w grupie A. W obu toczyła się gra o zachowanie szans na awans do najlepszej szóstki ligi. Z tego wyścigu po czwartkowych grach wypadły trzy zespoły. Dwie z nich już są pewne gry o elitę, jeden w drugiej fazie zagra w grupie pocieszenia. Mowa o Junikowo i Onych, którym udało się dzięki rozstrzygnięciom zapewnić dwa miejsca w pierwszej trójce. Mowa też o Zegarkach, które tą szansę straciły. Do przerwy, w bezpośrednim starciu z sąsiadem w tabeli, sklepzzegarkami.pl prowadził 2:0. W 6 min wynik otworzył Mateusz Bartkowiak, a podwyższył go dziesięć minut później Mateusz Wieczorek. Curtis był pod ścianą. Porażka nie przekreślała szans na walkę o pierwszą ligę, ale praktycznie niwelowała je do zera. Szybko, bo już dwie minuty po wznowieniu gry bramkę kontaktową zdobył Mikołaj Cyferkowski. Nie minęły trzy minuty i było już 2:2. Bramkarza Zegarków pokonał Piotr Bartoszak. Curtis poszedł za ciosem, bramki dały pozytywnego kopa i w 30 min Wojciech Adamczak wyprowadził beniaminka na prowadzenie, którego nie oddał do końcowego gwizdka! Curtis pokonał bezpośredniego rywala i wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Zegarki w zeszłym sezonie przegrały po karnych w barażu, pół roku później w dramatycznych okolicznościach nie zdołały wejść do grupy mistrzowskiej. W tym samym czasie, ale na innym boisku trwał pojedynek ZMK z Bragą. Niespodzianki nie było. Faworyt wygrał 5:1 i nadal pozostał w grze o najlepszą szóstkę drugiego frontu. W kolejnym meczu, w poniedziałek, ZMK zmierzy się z … Curtisem Health Caps. Ten pojedynek zadecyduje o obsadzie ostatniego miejsca w grupie mistrzowskiej. Remis starczy CHC, ZMK musi wygrać.

Curtis Health Caps – sklepzzegarkami.pl 3:2 (0:2)
 22’ Mikołaj Cyferkowski, 25’ Piotr Bartoszak, 30’ Wojciech Adamczak – 6’ Mateusz Bartkowiak, 16’ Mateusz Wieczorek
 Mikołaj Cyferkowski (Curtis Health Caps), Patryk Przybysz (sklepzzegarkami.pl)
 4-6
 Mateusz Kowalski (Curtis Health Caps)

ZMK – FSC Braga 5:1 (3:0)
 12’ 21’ Artur Rybak, 15’ 18’ Tomasz Majer, 24’ Radosław Suwalski – 35’ Mateusz Gajewski
 3-3
 Artur Rybak (ZMK)

3. WL Liga: WM liderem

Najciekawszy mecz trzeciej ligi, a odbyło się ich pięć, rozegrany został na samym początku. WM walczył o lidera, Bergerat o przedłużenie minimalnych szans na grę o drugą ligę. Pojedynek rozstrzygnął się w końcówce. WM prowadził przez większą część meczu. W trzeciej minucie pierwszej i drugiej odsłony Norbert Kowalski dwukrotnie dał prowadzenie żółto-czarnym. Bergerat potrafił się postawić. Dwukrotnie wyrównał, w 11 min do remisu doprowadził Nikodem Jasina, w 34 min Damian Knapski. WM na jesień jest jednak bezbłędny. Pomimo problemów wygrał też pojedynek z Bergerat. W 37 min cenne trzy punkty, które dały awans na pozycję lidera, zapewnił Marcin Gradkiewicz.

W pozostałych spotkaniach toczyła się gra o poprawienie dorobku punktowego i miejsca w tabeli. Trzy punkty na swoje konto zapisali Archiwum X, Lechita.net, FC Makalakos i rezerwy Szturmowców. We wszystkich przypadkach zwycięskie drużyny traciły maksymalnie jednego gola, a dwie zachowały czyste konta. Do zera swoje mecze wygrali Szturmowcy i Makalakos. Rezerwy drugoligowca ograły 4:0 Pocztowe Krwinki, a beniaminek, który na początku sezonu utrzymywał się w czubie tabeli, ograł 3:0 PWW Bandę. Obie drużyny po czwartkowej kolejce zajmują czwartą lokatę. Podobnie jak Makalakos udany początek sezonu miały Lechita.net i Zielone DNA. Końcówka jesieni nie jest tak udana i oba zespoły muszą przełamywać niekorzystne serie. Ta sztuka udała się Lechitowcom, którzy ograli beniaminka 3:1. Trzy punkty na swoje zapisał też Archiwum X, który zanotował trzecią jesienną wygraną. Do przerwy remisował z Fresh Cargo 1:1, ale po zmianie stron wrzucił wyższy bieg i dzięki m.in. hattrickowi Mikołaja Wrombla pokonał rywala 7:1.

WM – Bergerat Monnoyeur 3:2 (1:1)
 3’ 23’ Norbert Kowalski, 37’ Marcin Gradkiewicz – 11’ Nikodem Jasina, 34’ Damian Knapski
 3-3
 Norbert Kowalski (WM)

Fresh Cargo – Archiwum X 1:7 (1:1)
 13’ Wojciech Romel – 5’ 25’ 40’ Mikołaj Wrombel, 26’ 39’ Krzysztof Wower, 34’ Adam Skrzypczak, 39’ Marcin Biniasz
 1-4
 Mikołaj Wrombel (Archiwum X)

Pocztowe Krwinki – Szturmowcy II 0:4 (0:3)
 6’ Dariusz Mieczkowski, 15’ Michał Panek, 18’ Tomasz Nieżurawski, 32’ Sebastian Cepiński
 2-2
 Michał Panek (Szturmowcy II)

Zielone DNA – Lechita.net 1:3 (1:2)
 16’ Krystian Wiórek – 16’ 39’ Karol Sadłowski, 10’ Maciej Sadłowski
 Krzysztof Nowaczyk (Zielone DNA), Maciej Sadłowski (Lechita.net)
 2-3
 Karol Sadłowski (Lechita.net)

PWW Banda – FC Makalakos 0:3 (0:0)
 25’ 39’ Jarosław Gapa, 40’ Maciej Bzdęga