Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

5 grudzień 2018

Znamy system rozgrywek halowego sezonu

Po ośmiu latach wrócił system rozgrywek znany z pierwszego sezonu WL Ligi. Zespoły podczas rozpoczętej w ubiegłą niedzielę kampanii zagrają w jednej lidze. W niej toczyć się będzie rywalizacja o dziesięć miejsc w futsalowej elicie.

Do halowych rozgrywek zgłosiło się dziewiętnaście zespołów. Jest to maksymalna liczba drużyn, która mogła uczestniczyć w jednej lidze. Trzem drużynom, które wysłały zgłoszenie przed startem pierwszej serii trzeba było podziękować.

Rozgrywki zimą toczyć się będą na dobrze wszystkim znanej hali przy ulicy Żonkilowej. Tam rywalizacja toczyć się będzie do 3 marca. Do tego dnia odbędzie się dwanaście kolejek, podczas których każdy zespół rozegra osiemnaście spotkań i przynajmniej dwa mecze pucharowe. Czasu na pauzy praktycznie nie będzie.

Wszystkie zespoły walczyć będą o dziesięć pierwszych miejsc, które premiować będą grą w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Awansu nie będzie można odmówić, gdyż zgodnie z nowym punktem wprowadzonym do regulaminu kolejny sezon zespół, który odmówi rozpocznie się z ujemnym dorobkiem punktowym, który uniemożliwi walkę o awans w kolejnej edycji.

9. W przypadku odmowy wywalczonego na boisku awansu do wyższej ligi w kolejnym sezonie zespół, który odmówił awansu rozpocznie rozgrywki z ujemnym bilansem punktów. Przez Organizatora zostanie ukarany odjęciem 10 punktów.

W przypadku wycofania się którejś z drużyn z pierwszej dziesiątki awans wywalczy kolejny zespół w tabeli, więc warto walczyć o kolejne lokaty poniżej dziesiątej.

Oprócz zmagań ligowych odbędzie się też Saturn Fitness Puchar WL Ligi, w którym w pierwszej fazie dziewiętnaście zespołów zostanie podzielonych na sześć grup. Do fazy finałowej awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Więcej o systemie rozgrywek sezonu halowego 2018/2019 – tutaj.

Pokaż wiadomości