Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic
Image video hosting by TinyPic Image video hosting by TinyPic

System rozgrywek sezonu Jesień 2018

1. WL Liga

7 zespołów zagra dwie rundy systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Łącznie 12 meczów.

2. WL Liga

1. runda

21 drużyn zostało podzielonych według zajętych miejsc w poprzednim sezonie na jedną grupę 10-zespołową i jedną 11-zespołową. W 1. rundzie rozegrają 9-10 meczów po czym nastąpi podział na 6-zespołową grupę mistrzowską i 3-zespołową grupę spadkową. Pozostałe drużyny zostaną podzielone na trzy grupy 4-zespołowe.

2. runda

W fazie finałowej 21 drużyn zostanie podzielonych, według zajętych miejsc w 1. rundzie na 6-zespołową grupę mistrzowską, 4-zespołowe grupy pocieszenia i 3-zespołową grupę spadkową. W grupach drugiej rundy każdy zespół zagra z zespołem, z którym nie grał w 1. rundzie.

Grupa mistrzowska – 1-3. miejsce w grupie A i B (miejsca na zakończenie sezonu 1-6)
Grupa pocieszenia C2 – 4-5. miejsce w grupie A i B (7-10)
Grupa pocieszenia C3 – 6-7. miejsce w grupie A i B (11-14)
Grupa pocieszenia C4 – 8-9. miejsce w grupie A i B (15-18)
Grupa spadkowa – 10-11. miejsce w grupie A, 10. miejsce w grupie B (19-21)

Do punktacji grupy mistrzowskiej i grup pocieszenia będzie wliczany mecz z rywalem (punkty i bramki), z którym awansowało się do grupy oraz połowa punktów zdobytych z drużynami z miejsc 3-9 w 1. rundzie (do podziału punktów nie wlicza się meczu z drużyną, z którą awansowało się do grupy!; przykład dzielenia punktów - 18 punktów w 1. rundzie = 9 punktów w 2. rundzie; 19 punktów w 1. rundzie = 10 punktów w 2. rundzie).

Do punktacji grupy spadkowej będzie wliczany mecz (punkty i bramki) pomiędzy 10. i 11. zespołem grupy A oraz połowa punktów zdobytych z drużynami z miejsc 1-9 w 1. rundzie (obowiązuje ta sama zasada co w przykładzie powyżej).

3. WL Liga

1. runda

25 drużyn zostało podzielonych według zajętych miejsc w poprzednim sezonie na jedną grupę 12-zespołowe i jedną 13-zespołową. W 1. rundzie rozegrają 11-12 meczów po czym zostaną rozegrane mecze o miejsca w klasyfikacji ogólnej sezonu.

2. runda

W fazie finałowej 24 drużyny zagrają mecze o miejsca. Drużyna, która zajmie 13. miejsce w grupie B zajmie ostatnie miejsce w klasyfikacji ogólnej sezonu.

Mecz o 1. miejsce – 1. miejsca w grupie A i B (miejsca za zakończenie sezonu 1-2)
Mecz o 3. miejsce – 2. miejsca w grupie A i B (3-4)
Mecz o 5. miejsce – 3. miejsca w grupie A i B (5-6)
Mecz o 7. miejsce – 4. miejsca w grupie A i B (7-8)
Mecz o 9. miejsce – 5. miejsca w grupie A i B (9-10)
Mecz o 11. miejsce – 6. miejsca w grupie A i B (11-12)
Mecz o 13. miejsce – 7. miejsca w grupie A i B (13-14)
Mecz o 15. miejsce – 8. miejsca w grupie A i B (15-16)
Mecz o 17. miejsce – 9. miejsca w grupie A i B (17-18)
Mecz o 19. miejsce – 10. miejsca w grupie A i B (19-20)
Mecz o 21. miejsce – 11. miejsca w grupie A i B (21-22)
Mecz o 23. miejsce – 12. miejsca w grupie A i B (23-24)

Awanse/baraże/spadki

Awans do 1. WL Ligi - 1-3. miejsce w grupie mistrzowskiej 2. WL Ligi;
Awans do 2. WL Ligi - 1-5. miejsce w klasyfikacji ogólnej 3. WL Ligi;
Baraż o 1. WL Ligę - 4. miejsce w grupie mistrzowskiej 2. WL Ligi - 7. miejsce w 1. WL Lidze;
Spadek do 2. WL Ligi - nikt nie spada bezpośrednio;
Spadek do 3. WL Ligi - 20-21. miejsce w 2. WL Lidze.

Puchar Wiary Lecha

W Pucharze Wiary Lecha, który zostanie rozegrany w jeden z ostatnich dwóch dni jesiennych rozgrywek, zagrają zwycięzcy następujących meczów o awans do rozgrywek (czas gry w tych spotkaniach wyniesie 2x17 minut):

1: przegrany meczu o 5. miejsce 3. WL Ligi  - zwycięzca meczu o 7. miejsce 3. WL Ligi
2: zwycięzca meczu o 9. miejsce 3. WL Ligi - zwycięzca meczu o 11. miejsce 3. WL Ligi

W głównej fazie Pucharu Wiary Lecha łącznie zagra 9 ekip (zwycięzcy pięciu meczów o awans i najlepsze drużyny grup pocieszenia i grupy spadkowej 2. WL Ligi), z których najlepsza wywalczy awans do Superpucharu WL Ligi.

Grupa A (eliminacyjna): zwycięzca grupy spadkowej 2. WL Ligi, zw. 2, zw. 5
Grupa B (eliminacyjna): zwycięzca grupy pocieszenia C4 2. WL Ligi, zw. 3, zw. 4

Grupa C (ćwierćfinałowa): zwycięzca grupy pocieszenia C3 2. WL Ligi, zw. 1, 1A
Grupa D (ćwierćfinałowa): zwycięzca grupy pocieszenia C2 2. WL Ligi, 1B, 2A/B

1/2 finału: 1C - 2D, 1D - 2C